RTU pirmo mācību gadu pabeidz ķīniešu studentu grupa

18. jūnijs, 2018

Rīgas Tehnikās universitātes (RTU) E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē mācību gads jūnijā noslēdzas ne tikai fakultātes studentiem, bet arī 20 vidusskolēniem no Ķīnas, kuri kopš pagājušā gada rudens fakultātes mācībspēku vadībā intensīvi apguva latviešu valodu, angļu valodu, vēsturi un citus priekšmetus. Par to 15. jūnijā informēja LNT Ziņas.

Skolēnu mācības RTU finansē Pekinas pašvaldība, un latviešu valodas pamatus RTU pasniedzēju vadībā viņi apguva vēl pirms došanās uz Latviju. Tagad jaunieši atgriezīsies Ķīnā, lai pabeigtu vidusskolu, bet pēc gada brauks atpakaļ uz Latviju un sāks studijas RTU.

Skolēnu valodas sekmes mācību gada noslēgumā tika pārbaudītas īpašā eksāmenā, kurā piedalījās arī Valsts valodas centra pārstāvji. Visvairāk priecājās tie skolēni, kuri saņēma augsto B un pat B2 novērtējumu.

Šogad latviešu valodas apguvi Pekinā uzsāks jauna 20 skolēnu grupa, kura latviešu valodu Latvijā ieradīsies mācīties pēc diviem gadiem. Interese par šo iespēju bijusi daudziem, un, lai kļūtu par grupas dalībnieku, interesentiem nācās izturēt lielu konkursu.

LNT Ziņu sižets 15.06.2018.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. jūnijs, 2018 plkst. 9:57