RTU pirmā sporta hakatona dalībniekiem piedāvās izmantot gan infrastruktūru, gan zināšanas

24. aprīlis, 2020
.
.

No 21. līdz 23. maijam Latvijā notiks pirmais tiešsaistes hakatons, kas veltīts sporta industrijas izaicinājumiem. Dalībnieku uzdevums būs rast jaunus risinājumus, kas palīdzēs veiksmīgāk pārvarēt radušos krīzi, kā arī uzlabos sporta pieredzi sportistiem, treneriem un sporta līdzjutējiem. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) hakatona dalībniekiem nodrošinās gan infrastruktūru prototipēšanai un risinājumu izstrādei, gan piedāvās izmantot RTU radītās tehnoloģijas un zināšanas, radot jaunus produktus un pakalpojumus. 

«Sportam RTU izsenis ir bijusi nozīmīga loma. Arī zinātnieki ir iesaistīti dažādu sporta tehnoloģiju īstenošanā. Esam novērojuši, ka krīzes apstākļos stipri cieš sporta nozare, tāpēc nolēmām pievienoties aktivitātei, piedāvājot gan savus infrastruktūras resursus, gan zināšanas,» intervijā Latvijas Radio raidījumam «Labrīt» saka RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja, Studentu inovāciju grantu programmas vadītāja Liene Briede. Kā piemēru zinātnieku un inženieru sadarbībai ar sportistiem viņa min RTU Dizaina fabrikas atbalstu Latvijas Kamaniņu sporta izlasei, izstrādājot un tehniski pilnveidojot sporta kamanas un speciālo inventāru. 

Cerot, ka līdz maija otrajai pusei, kad notiks tiešsaistes hakatons «Sporthack 2020 Latvija», Latvijā būs atviegloti Covid-19 krīzes ierobežojumi un būs iespēja brīvāk uzturēties universitātes telpās, tā dalībniekiem būs iespēja izmantot RTU Dizaina fabrikas piedāvātās iespējas, aprīkojumu un inženieru palīdzību risinājumu izpildei, turpina L. Briede. Hakatons ir īstermiņa pasākums ideju ģenerēšanai, bet dalībniekiem, kuri pēc hakatona vēlēsies turpināt attīstīt risinājumu, būs iespēja izmanot Studentu inovāciju grantu programmas atbalstu un pretendēt uz ikmēneša stipendiju. 

Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš pagājušā gada īsteno nebijušu projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Projektā RTU piedāvā septiņas aktivitātes. Piedaloties tajās, studenti var saņemt stipendiju – 200 eiro mēnesī (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro mēnesī (doktoranti). Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem. Tiešsaistes hakatons ir viena no programmas «Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm.

Hakatonu organizē biedrība «WindHackers» sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku un «Kurzemes inovāciju granti studentiem» (KInGS) partneriem – Ventspils Augstskolu (VeA), Liepājas Universitāti (LiepU), Kurzemes biznesa inkubatoru un nodibinājumu «Ventspils augsto tehnoloģiju parks». Hakatona mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Jebkurš cilvēks ar svaigām, pat ambiciozām un vēl neattīstītām idejām ir aicināts piedalīties. Īpaši aicināti ir inovatori, programmētāji, uzņēmējdarbības pārstāvji un dizaineri. Idejas pieņems četrās kategorijās: «Uzveicam krīzi», «Sports un inovācijas», «Sporta infrastruktūra un aprīkojums» un «Sporta dati». 

Pieteikties dalībai hakatonā iespējams līdz 15.maijam šeit.

Noklausīties Latvijas Radio raidījumu iespējams LSM portālā

Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. aprīlis, 2020 plkst. 12:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi