RTU pievienojas Lielajai universitāšu hartai

21. septembris, 2018
.
.
.
RTU vārdā Lielo universitāšu hartu parakstīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir kļuvusi par Lielās universitāšu hartas (Magna Charta Universitatum) dalībnieci. Svinīgā hartas parakstīšana notika 18. septembrī Spānijā, Salamankas Universitātē. No RTU hartu parakstīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. 

Parakstot hartu, universitāte apņemas ievērot hartā noteiktos principus:
•    Universitāte ir autonoma institūcija, kas ir neatkarīgas no politiskās un ekonomiskās varas; 
•    Izglītība un pētniecība universitātē ir nesaraujami saistītas, nodrošinot to, lai   studiju process neatpaliek no zinātniskās domas progresa;
•    Pētniecības un studiju brīvība ir universitātes darbības pamatprincips, un valdībai un universitātei jānodrošina šī principa ievērošana;
•    Universitāte ir Eiropas humānisma tradīciju glabātāja. 

Pievienošanās hartai ir apliecinājums tam, ka RTU ir Eiropas vērtībās balstīta starptautiska universitāte, kas tiecas uz plašāku zinātnes un studiju procesa integrāciju, lielāku akcentu liekot uz stratēģisko vērtību iekļaušanu RTU darbībā un starptautisko sadarbību. 

Hartas svinīgā parakstīšana notika tās gadskārtējās konferences laikā, kas sakrita ar Salamankas Universitātes 800. gadu jubileju. Parakstīšanas svinīgajā ceremonijā piedalījās Spānijas karalis un karaliene, Boloņas Universitātes rektors, Lielās universitāšu hartas prezidents un citu augstskolu pārstāvji. 

No Latvijas jau iepriekš hartai bija pievienojušās arī Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte.    
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. septembris, 2018 plkst. 15:46

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi