RTU piedāvā iespēju bez maksas apgūt vides inženierzinātni

11. februāris, 2019
Ekrānuzņēmums

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) astoto gadu aicina pievienoties bezmaksas atklātajam studiju kursam «Vides inženierzinātne». Ar katru gadu tas kļūst arvien populārāks un to apmeklē ne vien universitātes studenti, bet arī skolēni, uzņēmēji, citu augstskolu pasniedzēji un seniori. Par to 9. februārī vēstīja LNT ziņas.

Mēs mēģinām skaidrot, kā mēs ietekmējam klimata pārmaiņas un kā mēs katrs ar savu rīcību ikdienā varam samazināt ietekmi uz klimata pārmaiņām, uzsver kursa vadītāja, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) direktore profesore Dagnija Blumberga.

Šo gadu laikā novērots, ka apmeklētājus visvairāk interesē, kā dzīvot zaļāk un kā mainīt situāciju gan no cilvēku un kopienas, gan uzņēmumu un valsts viedokļa. Liela daļa kursā sniegtās informācijas balstīta uz praktiskiem piemēriem, katru gadu kursu saturs tiek atjaunots, un nereti cilvēki to apmeklē atkārtoti.

Tiem, kuri noslēgumā vēlas saņemt apliecinājumu par kursa apguvi, jāizstrādā kursa darbs, kurā jāpēta kāda konkrēta produkta ietekme uz vidi. Vairāk nekā puse kursa apmeklētāju to arī dara.

VASSI pētniece un kursa koordinatore Alise Ozarska stāsta, ka pētīta ir zobu pastas, veļas pulvera, ieroču patronu, kuras lielā daudzumā atrodamas poligonā, vienreizējo autiņbiksīšu un citu produktu ietekme uz vidi.

LNT ziņu 2019. gada 9. februāra sižets

Studiju kursam «Vides inženierzinātne» var pieteikties līdz 25. februārim. Plašāka informācija.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. februāris, 2019 plkst. 10:41