RTU piedalās rūpnieciskās ražošanas materiālu un tehnoloģiju izstādē

27. novembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnes sasniegumi tiek prezentēti ceturtajā starptautiskajā rūpnieciskās ražošanas materiālu un tehnoloģiju, mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas un instrumentu izstādē «Tech Industry 2009», kas nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. novembrim, notiek Rīgā starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala».

27.11.2009.

RTU izstādē pārstāv Robotikas klubs, Transporta un mašīnzinībufakultātes Mehānikas institūts, kā arī Neorganiskās ķīmijas institūts.No RTU puses izstādes apmeklētājiem tiek demonstrēti gan sumo roboti,gan robotzivis, gan fibrobetons, gan materiālu virsmu modificēšanasmetodes mikroelektronikai un medicīnai, gan vairākas citas zinātniekuizstrādātas inovācijas.

Izstādes stendos strādājošie darbinieki atzina, ka interese par RTU izgudrojumiem ir samērā liela.

RTU zinātnes sasniegumi un inovācijas tiek demonstrēti īpašāLatvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) stendā, kur izstādes apmeklētāji variepazīties arī ar  LTC, Fizikālās Enerģētikas institūta, LatvijasLauksaimniecības universitātes jaunākajiem zinātnes sasniegumiem uninovācijām.

Šogad vienlaikus ar izstādi «Tech Industry» Ķīpsalā notiek arī starptautiska konference, seminārs un kontaktbirža. Tāpat Ķīpsalā notiek metināšanas konkurss «Baltic Welder 2009»un RTU Robotikas kluba un Studentu parlamenta organizētas robotuparaugsacensības (28. novembrī no plkst. 12), kā arī izstāde«Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2009».

Izstādē «Tech Industry 2009» piedalās arī dažādi uzņēmumi noLatvijas un ārvalstīm, kas vienkopus demonstrē metālapstrādes unrūpnieciskās iekārtas darbībā, mašīnbūves iekārtas un materiālus, gaisaplūsmu tehnoloģijas un hidrotehnoloģijas, metālizstrādājumus ražošanai,automatizācijas un vadības sistēmas, hidrauliskās iekārtas,elektroinstrumentus, mēriekārtas, elektroniku un elektrotehniku, gāzesapgādes iekārtas, noliktavu aprīkojumu, iekraušanas un izkraušanastehniku, kā arī citas iekārtas, materiālus un tehnoloģijas.

Latvijas Mašīnbūves un metālasptrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš norāda, ka izstāde «Tech Industry»zināmā mērā ir spogulis, kas raksturo situāciju nozarē, jo izstādē varredzēt, kā attīstās tehnika un tehnoloģijas, uzņēmēji var atrastsadarbības partnerus, kā arī savu tehnoloģisko problēmu risinājumus.

Izstādi rīko starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT 1»sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmējuasociāciju.

RTU Informācijas centrs

27. novembris, 2009 plkst. 15:07