RTU pētnieku un «Erica Synths» radītais jaunais analogais sintezators strauji izpelnās starptautisku atzinību

3. oktobris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes (ETF) pētnieki kopā ar uzņēmumu «Erica Synths» radījuši jaunu analogo sintezatoru «SYNTRX», kas jau strauji ieguvis plašu starptautisku atzinību.

«SYNTRX» ir pilnībā izstrādāts Latvijā, sadarbojoties RTU pētniekiem un «Erica Synths» inženieriem. Sintezatora lietotāja interfeiss tapis iedvesmojoties no slavenā Apvienotās Karalistes uzņēmuma «Electronic Music Studios» (EMS) 1972. gadā būvētā sintezatora «Synthi AKS», kuru izmantojuši tādi slaveni mūziķi kā Jean Michel Jarre un «Pink Floyd». «Synthi AKS» tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem sintezatoriem eksperimentālajai mūzikai.

ETF zinātnieki izstrādāja daļu no «SYNTRX» elekroniskajām shēmām, īpaši jāuzsver slēgumu matrica, kurā izmantotas arī Latvijā AS «Alfa RPAR» izstrādātās mikroshēmas «AS16M1». Apvienotajā Karalistē radītā «Synthi AKS» slēgumu matrica bija mehāniska – tajā ar spraudņa palīdzību signāli tika savienoti mehāniski, savukārt «SYNTRX» matricā signāli tiek miksēti elektroniski, tādejādi nodrošinot labāku signālu pārnesi un iespēju saglabāt slēgumus sintezatora atmiņā.

Par «SYNTRX» atzinīgi vārdi izteikti vairākās elektroniskās mūzikas tehnoloģijām veltītās interneta vietnēs (piemēram, šeit un šeit). Par jauno sintezatoru interesi izrādījuši daudzi pasaulē zināmi mūziķi. Patlaban noris darbs pie «SYNTRX» ražošanas uzsākšanas, un pirmie instrumenti būs nopērkami šī gada beigās.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments