RTU pētnieks J. Zaķis saņēmis Fulbraita stipendiju

16. jūnijs, 2017
Jānis Zaķis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks Jānis Zaķis saņēmis Fulbraita pētnieku stipendiju pētījuma veikšanai Viskonsīnas universitātē Medisonā.

J. Zaķis ASV veiks pētījumu elektronikā «Research, development and implementation of advanced control methods in grid connected impedance source based power electronic converter».

Jaunajam zinātniekam 2015. gadā piešķirts goda nosaukums «RTU Gada jaunais zinātnieks». Viņš ir vadījis vairākus nozīmīgus zinātniskās pētniecības projektus – Latvijas Zinātnes padomes sadarbības projektu «Jauns integrēts pazeminošais-paaugstinošais daudz-līmeņu invertors atjaunojamās enerģijas pielietojumiem», Latvijas Zinātnes padomes tematiskā pētījuma projektu «Pilnās pretestības avota līdzstrāvas pārveidotāja izpēte» un citus. J. Zaķis ir piedalījies arī vairāku starptautisku zinātnisko projektu un komercprojektu realizēšanā ārvalstīs, kā arī bijis promocijas darbu vadītājs. Viņš aktīvi publicējas, piemēram, 2014./2015. akadēmiskajā gadā publicējis 20 publikāciju, kas indeksētas SCOPUS un Web of Science datubāzēs.

Fulbraita programmas mērķis ir veicināt savstarpēju izpratni starp ASV un citu valstu iedzīvotājiem. Šīs programmas ietvaros vairāk nekā 300 000 dalībnieku no visas pasaules ir bijusi iespēja studēt, dalīties viedokļos, iepazīt dažādas kultūras, kā arī politiskās un ekonomiskās struktūras ASV. Kopš 1991. gada vairāk nekā 196 profesori un studenti no Latvijas ir saņēmuši Fulbraita stipendiju un šīs programmas ietvaros apmeklējuši ASV. Fulbraita studentu stipendijas saņēmējiem būs iespēja studēt maģistrantūrā ASV universitātē, savukārt Fulbraita pētnieku programmas stipendijas saņēmēji varēs veikt pētījumus un lasīt lekcijas ASV.

Fulbraita un citu ASV finansēto studiju, pētniecības un prakses programmu stipendiāti tika svinīgi sveikti 15. jūnijā ASV vēstniecībā Rīgā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. jūnijs, 2017 plkst. 15:23