RTU pētnieks Andris Šutka sācis Zinātnes izcilības granta īstenošanu

22. oktobris, 2018
.
.
RTU zinātnieks Andris Šutka finansējumu saņēma projektam «Uzlaboti nanoģeneratori mehāniskās enerģijas savākšanai». Foto: Elīna Karaseva, RTU

Ir uzsākta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) zinātniekam Andrim Šutkam piešķirtā Zinātnes izcilības granta īstenošana. Granta mērķis ir atbalstīt izcilus un daudzsološus zinātniekus, lai tie  attīstītu pētniecību jaunā, starptautiski nozīmīgā, perspektīvā un augstas globālas novitātes zinātnes virzienā.

A. Šutka finansējumu saņēma projektam «Uzlaboti nanoģeneratori mehāniskās enerģijas savākšanai», kura gaitā tiks izstrādātas jaunās paaudzes piezoelektriskie un triboelektriskie nanoģeneratori un to sintēzes pieejas. Projekta rezultātā tiks publicētas četras publikācijas un iesniegtas publikācijas nozīmīgos zinātniskajos žurnālos, vadīta trīs promocijas darbu izstrāde, piesaistīts finansējums 210 000 eiro apmērā un izveidota viena pašfinansējoša pētnieku grupa. Projektu paredzēts īstenot  līdz 2021 .gada septembrim. 

Finansējumu 270 000 eiro apmērā piešķir Zinātnes atbalsta fonds. 

RTU Zinātnes izcilības grantu piešķir projekta realizācijai, un tas ietver pētniecību, finansējuma piesaisti RTU, pašfinansējošas pētnieku grupas vai struktūrvienības veidošanu, iesaistīšanos studiju procesā. 
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. oktobris, 2018 plkst. 9:33

Līdzīgi raksti

Ziņas

_