RTU pētījumus veic igauņu doktorants

4. augusts, 2009
.
.
.

Stiprinot Rīgas Tehniskās universitātes un Tallinas Tehnoloģiju universitātes (TTU) sadarbību, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Industriālās elektronikas institūtā jaunā akadēmiskā gada rudens semestrī strādās TTU Spēka elektronikas fakultātes Elektriskās piedziņas un spēka elektronikas katedras doktorants Marguss Mūrs (Margus Müür).

04.08.2009.

Igaunijā doktorantiem ir obligāts nosacījums – vienu semestri studēt ārpus valsts. M. Mūrs (attēlā pa labi) RTU kopumā pavadīs piecus mēnešus, kuru laikā vāks materiālus doktora disertācijai un materiālus lekcijām, ko vada TTU, kā arī palīdzēs RTU kolēģiem darboties ar FESTO iekārtu, ko studiju un zinātniskās pētniecības vajadzībām RTU ir iegādājusies pagājušajā gadā, bet kurai līdzīga TUT tiek lietota jau četrus gadus.

Strādājot ar FESTO mikrorūpnīcas fizikālo modeli, studenti studiju laikā EEF apgūst programmējamo loģisko kontrolleru (PLC) programmēšanu, robotu programmēšanu, ciparvadības darbagaldu (CNC) programmēšanu, iekārtu darbības kļūdu atrašanu un novēršanu, kā arī lietotāju interfeisu izveidi, izmantojot SCADA programmatūru. Ar FESTO mikrorūpnīcas palīdzību studenti iepazīstas ar sensoru, pneimatisko iekārtu un elektriskās piedziņas darbības principiem, bet pētnieki izstrādā jaunas energoefektīvas automatizācijas metodes.

M. Mūra pētījumu galvenā tēma ir industriālā automatizācija. Marguss pēta esošās industriālās automatizācijas konstruēšanas metodes un, izmantojot jaunākos atklājumus un automatizācijas tehnoloģiju iespējas, izstrādā jaunas metodes, kas ļauj izveidot ātrākas, izturīgākas un efektīvākas produktu ražošanas tehnoloģiskās līnijas.

M. Mūrs atzīst, ka pētnieka darbs ir daudzpusīgs – neviens uzdevums nelīdzinās iepriekšējam.

Marguss darbu RTU sāka jau jūnijā, vasaras mēnešos atgriezās Igaunijā, bet septembra vidū – pēc tam, kad kā mehatronikas eksperts būs piedalījies WordSkills sacensībās Kanādas pilsētā Kalgari, brauks uz RTU, lai strādātu te līdz decembrim.

Marguss atzīst, ka patīkamākais pārsteigums, atbraucot uz Latviju, bija atklāt, ka RTU ir ļoti skaista teritorija jūras krastā atpūtai un sportam – «Ronīši». Savukārt, nepatīkamākais pārsteigums – dārgās Rīgas sabiedriskā transporta studentu braukšanas biļetes.

Margusa Mūra apmaiņas studijas notiek ar ESF DoRa programmas atbalstu, kuras sniegtās iespējas var tikt izmantotas arī Latvijas studentu un mācībspēku apmaiņai ar Igaunijas augstākās izglītības iestādēm.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

4. augusts, 2009 plkst. 13:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi