RTU pārstāvji viesojas pilnsabiedrībā «BERERIX» un novērtē «Rail Baltica» Centrālā mezgla būvdarbu gaitu

16. novembris, 2022

Iepazīstoties ar paveikto un plānoto projekta «Rail Baltica» Centrālā mezgla būvdarbu procesā, 15. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji viesojās pilnsabiedrībā «BERERIX», ko veido būvniecības uzņēmumi «BESIX Group» (Beļģija), «Rizzani de Eccher» (Itālija) un «RERE Būve» (Latvija).

Apmeklējot būvlaukumu un piedaloties apaļā galda diskusijā, RTU pārstāvji guva dziļāku priekšstatu par projekta «Rail Baltica» nozīmīgas daļas īstenošanu, kas paredz Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa projektēšanu un pārbūvi, kā arī jaunu Eiropas platuma sliežu un dzelzceļa tilta pār Daugavu, uzbēruma un pieguļošās infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

Diskusijas laikā ar pilnsabiedrības «BERERIX» izpilddirektoru Gunti Āboltiņu-Āboliņu, iesaistīto pušu attiecību vadītāju Andi Lindi un citiem uzņēmuma pārstāvjiem tika pārrunāti iespējamie sadarbības modeļi, kā, piemēram, kopēja studentu gala darbu izstrāde, prakses nodrošināšana dažādu jomu RTU studentiem un universitātes akadēmiskā un zinātniskā personāla iesaiste izaicinājumu risināšanā, ar ko uzņēmums saskaras būvdarbu procesā.

Vizītē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti (BIF) pārstāvēja dekāns profesors Mārtiņš Vilnītis, Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Sandris Ručevskis, Siltuma inženierijas un tehnoloģijas katedras vadošais pētnieks Aleksandrs Zajacs, Būvkonstrukciju inženierzinātņu institūta vadošā pētniece Gita Šakale un Būvmateriālu un būvizstrādājumu katedras vadošais pētnieks Ģirts Būmanis.

Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti (MTAF) pārstāvēja Teorētiskās mehānikas un materiālu pretestības katedras vadītājs profesors Andrejs Krasņikovs, Dzelzceļa inženierijas katedras (DzIK) vadītājs profesors Mihails Gorobecs un vadošais pētnieks Edmunds Kamoliņš. Tāpat piedalījās Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta pētnieks Arnis Ancāns un Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta Starptautiskās sadarbības nodaļas (SSĀSD SSN) projekta vadītājs Ēriks Badamšins.

RTU pārstāvju vizīte pilnsabiedrībā «BERERIX» bija turpinājums Itālijas vēstnieka Latvijā Alessandro Monti oktobrī organizētajai iepazīšanās tikšanās starp RTU un pilnsabiedrības «BERERIX» veidojošo latviešu un itāļu uzņēmumu pārstāvjiem.

RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments

16. novembris, 2022 plkst. 18:19