RTU pārstāvji saņem apbalvojumus par nozīmīgu ieguldījumu muitas dienesta attīstībā

26. novembris, 2019
.
.
.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) direktors Aivars Vilnis Krastiņš starptautiskā konferencē, kas organizēta par godu Latvijas muitas simtajai un muitas izglītības divdesmit piektajai jubilejai. Foto: Ance Saulīte, VID

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) direktors Aivars Vilnis Krastiņš un docents Normunds Rudzītis apbalvoti par nozīmīgu ieguldījumu muitas dienesta attīstībā.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apbalvojumus – jubilejas zīmi «Latvijas muitai 100» – RTU SESMI pārstāvji saņēma 22. novembrī, kad svinīgi tika atzīmēta Latvijas muitas simtā gadadiena. 

Latvijas muita šogad svin savu simtgadi. 1919. gada 1. decembrī Tirdzniecības un rūpniecības ministrijas sastāvā tika izveidota centrālā Latvijas valsts muitas iestāde – Muitas nodaļa, kas uzsāka muitas iestāžu darbības centralizētu vadību un nodrošināja muitas struktūras tapšanu. 

Savukārt muitas izglītībai Latvijā aprit 25 gadi – RTU SESMI muitnieku apmācība notiek kopš 1994. gada. RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar PMO un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu un muitas iestādēm. Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, kas saņēmusi PMO sertifikātu par atbilstību šiem standartiem. PMO šopavasar apstiprinājusi atjaunotos starptautiskos muitnieku profesijas standartus, kuru izstrādē piedalījās SESMI. Institūts piedalās arī Eiropas Komisijas izveidotā valdē par bakalaura un maģistra līmeņa muitas programmu atzīšanu Eiropas Savienībā. Savukārt piedaloties Eiropas Komisijas finansētajā starptautiskajā robežpārvaldības projektā «BOMCA- 9», SESMI nodarbojas ar muitas izglītības pilnveidi piecās Centrālāzijas valstīs. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. novembris, 2019 plkst. 14:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi