RTU pārstāvji «Lampā» diskutēs par tehnoloģijām, zināšanām, jaunuzņēmumiem, ilgtspēju, kosmosu un ūdeni

7. jūnijs, 2023
.
.
.
Sarunu festivālā «Lampa» RTU rektors Tālis Juhna piedalīsies divās diskusijās. Foto no RTU arhīva

9. un 10. jūnijā Cēsu pils parkā notiks sarunu festivāls «Lampa», kurā piedalīsies gan Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Tālis Juhna un inovāciju prorektore Liene Briede, gan studenti, pētnieki un Zinātnes un inovāciju centra pārstāvji. 

RTU rektors T. Juhna piedalīsies divās diskusijās. 9. jūnija vakarā plkst. 19 viņš Tehnoloģiju un inovāciju teltī kopā ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu, «Riga TechGirls» vadītāju Annu Andersoni un citiem ekspertiem spriedīs par IT izglītību Latvijā un to, kā pārvarēt plaisu starp darba tirgus vajadzībām un izglītības iespējām. 

Savukārt 10. jūnijā plkst. 13.00 viņš sēdīsies līdzās finanšu ministram Arvilam Ašeradenam un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniecei Inesei Suijai-Markovai, lai spriestu par Eiropas naudu – tā ir atkarības adata vai impulss ekonomikas transformācijai. Šai diskusijai būs iespējams sekot līdzi arī tiešraidē. 

Jaunuzņēmumu loma un nākotne
Jaunuzņēmumu ekosistēma ir kritiski svarīga, lai veicinātu uzņēmējdarbību un ekonomisko izaugsmi. Viens no lielākajiem izaicinājumiem ir finansējuma nodrošināšana. Nepieciešama arī cieša sadarbība un koordinācija starp iesaistītajām pusēm. Lai diskutētu par jaunuzņēmumu ekosistēmas nākotni 10. jūnijā plkst. 16.30 uz Tehnoloģiju un inovāciju telts skatuves kāps RTU inovāciju prorektore L. Briede. Viņa iesaistīties diskusijā ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Raimondu Lapiņu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Inovāciju un tehnoloģiju departamenta direktoru Ņikitu Kazakeviču un vairāku uzņēmumu pārstāvjiem. 

Savukārt 9. jūnijā plkst. 14.30 notiks diskusijā, kurā par biznesa un zinātnes sadarbību ar jaunuzņēmumiem spriedīs universitāšu inkubatora «UniLab» vadītājs Andris Baumanis.

Gudra un ilgtspējīga sabiedrība
Sarunu šovā ar pievienoto vērtību «Kā būt gudras un turīgas tautas daļai?» piedalīsies RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja, inovāciju eksperte Elīna Miķelsone. Dažādu ekspertu atbildēm uz šo jautājumu būs iespēja sekot līdzi tiešraidē. Sarunu šovs notiks 9. jūnijā plkst. 15.30 Valsts mājā. 

Tikmēr 9. jūnijā plkst. 14.30 diskusijā un darbnīcā «Great Taste – Zero Waste» piedalīsies RTU Zinātnes un inovāciju centra «EIT Food HUB Latvia» vadītāja Alīna Dolmate. Diskusijā ar Latvijas un ārvalstu ilgtspējas ekspertiem tiks spriests, kā risināt pārtikas atkritumu problēmu. Tā notiks uz skatuves «Ziemeļsala». 

Par to, kā pārtika ietekmē mūs, mūsu veselību un planētas ekosistēmu, eksperti spriedīs arī diskusijā «Saruna starp vēderu, sirdi un prātu: ko šodien ēst, lai rīt labi dzīvotu?» Starp ekspertiem būs arī RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes pētniece, jaunuzņēmuma «SpirulinaNord» līdzdibinātāja Agnese Stunda-Zujeva. Diskusija notiks uz Swedbank Ilgtspējas skatuves 9. jūnijā plkst. 15.30. 

Sarunu festivālā uzmanība tiks pievērsta arī enerģētikas un Zaļā kursa jautājumiem. Divās diskusijās piedalīsies RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pētnieks, Klimata un enerģētikas ministrijas Enerģijas tirgus departamenta direktors Gunārs Valdmanis. 9. jūnijā plkst. 17 viņš Valsts mājā piedalīsies sarunā «Zaļā kursa sadursme ar sabiedrības viedokli», bet 10. jūnijā plkst. 11 – paneļdiskusijā «Energokopienas – autonomi ciemati vai valsts energoneatkarības sastāvdaļa?». Abiem pasākumiem būs iespēja sekot līdzi tiešraidē. 

Savukārt RTU Latvijas Jūras akadēmijas asociētā profesore Astrīda Rijkure kopā ar citiem ekspertiem 10. jūnijā plkst. 15.30 spriedīs par ūdens ekosistēmas veselību un spoku tīkliem jeb ūdenstilpēs nozaudētiem zvejas rīkiem, kas rada arvien bīstamākus draudus. Saruna notiks uz skatuves «Apgaismo» un tiešraidē.

ChatGPT un izglītības nākotne
Kā mākslīgais intelekts mainīs mūsu nākotni? Uz šo jautājumu atbildes meklēs RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns Agris Ņikitenko, NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts un citi eksperti LMT rīkotā diskusijā «ChatGPT: vai sākas mākslīgā intelekta dominance pār cilvēci?». Tā notiks 9. jūnijā plkst. 14.30 uz skatuves «DOTS». 

Diskusijā par mākslīgo intelektu iesaistīsies arī RTU  Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes pētnieks, jaunuzņēmuma «asya.ai» dibinātājsun mākslīgā intelekta uzņēmuma «Pitch Patterns» vadītājs Ēvalds Urtāns. Viņš būs satiekams 10. jūnijā plkst. 18.30 zinātnes kafejnīcā «Mākslīgais intelekts — cilvēka labākais draugs vai lielākais drauds?».

Savukārt RTU Rīgas Biznesa skolas topošais direktors Klaudio Rivera piedalīsies diskusijā «Kad Latvijā inovē izglītību, tiekam līdz Hārvardai, Bufalo un MIT», kas notiks 10. jūnijā plkst. 12.30 uz skatuves «Sociālo uzņēmēju Zvaigznājs».

Skatuvi ieņems studenti
«Sociālo uzņēmēju Zvaigznājā» vairākās diskusijās aktīvi iesaistīties arī RTU studenti. Sestdien plkst. 13.30 uz skatuves kāps RTU Studentu inovāciju grantu programmas dalībniece Kristīne Pavloviča no studentu komandas «Luna», kas izstrādājusi jauna veida materiālu smagi slimu bērnu izglītošanai, un Agne Ellere no komandas «AG Vibez», kas attīsta īpašu apģērbu – taktīlu audiokreklu, kas ar vibrāciju palīdzību ļautu izbaudīt mūziku cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Viņas piedalīsies sarunā «Padarīt pasauli labāku: studentu inovāciju pieredzes stāsti».

Plkst. 15.30 viņu vietā stāsies Baltijā pirmo lieljaudas raķešu būvnieki – studentu komanda «Space» – un RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta lektors Aigars Lavrinovičs, lai diskutētu, kā būt atbildīgam inovācijās gan kosmosā, gan ūdens dzīlēs.

Savukārt RTU students, IT speciālists Ilmārs Geiba 9. jūnijā plkst. 21.30 kāps uz skatuves «DOTS», lai piedalītos Ārpolitikas čempionātā. To varēs vērot arī tiešraidē. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

7. jūnijs, 2023 plkst. 16:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi