RTU – pārliecinoši ilgtspējīgākā un videi draudzīgākā Latvijas augstskola

3. janvāris, 2019

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atzīta par pasaules 128. ilgtspējīgāko universitāti zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric». Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu RTU šogad pakāpusies par 20 vietām un no Latvijas augstskolām uzrāda pārliecinoši labākos rezultātus. «GreenMetric» reitingā pasaules augstskolas sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi.

Augstskolu darbības rādītāji izvērtēti sešās kategorijās: vide un infrastruktūra, energoefektivitāte un ietekmes uz klimata pārmaiņām mazināšana, atkritumu apsaimniekošana, ūdens apgāde, videi draudzīga transporta izmantošana, kā arī vides izglītība. Visaugstākos rezultātus, ieņemot 49. vietu, RTU uzrāda energoefektivitātes un klimata pārmaiņu mazinošu aktivitāšu jomā. Ļoti augstu novērtēta arī RTU darbība atkritumu apsaimniekošanas un vides izglītības, kā arī citās jomās.

RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins akcentē: «RTU stratēģiskais mērķis ir veidot videi draudzīgu zaļo tehnoloģiju studentu pilsētiņu un jau tagad tā novērtēta kā viena no ilgtspējīgākajām un videi draudzīgākajām pasaulē. Galvenie veiksmes faktori ir modernu un energoefektīvu ēku būvniecība un renovācija Ķīpsalā, pakāpeniska atteikšanās no plastmasas ūdens pudeļu izmantošanas, izveidojot dzeramā ūdens uzpildes vietas, atkritumu šķirošana, efektīvi risinājumi neorganisko un ķīmisko atkritumu apritē un nodošanā. Tādēļ arī esam visaugstāk novērtēti energoefektivitātes un klimata, infrastruktūras un atkritumu apsaimniekošanas kategorijās.»

«GreenMetric» reitings izveidots 2010. gadā un tajā katru gadu piedalās aizvien vairāk augstskolu – 2010. gadā tika vērtētas 95, bet tagad jau 719 augstākās izglītības iestādes no 81 valsts. Reitinga pirmajā vietā ierindojas Vāgeningenas Universitāte un pētniecības centrs Nīderlandē, otrajā – Notingemas Universitāte Apvienotajā Karalistē, bet trešajā – ASV Kalifornijas Deivisa Universitāte.

RTU reitingā piedalās kopš 2012. gada. No Latvijas tur iekļauta arī Rēzeknes Tehnoloģiju augstskola, Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte un Vidzemes Augstskola.

Mazinot cilvēka ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām, aizvadītā gada pavasarī RTU apņēmās līdz 2023. gadam RTU studentu pilsētiņā ieviest konceptu «Zaļā Ķīpsala». Lai to izdarītu, RTU mērķtiecīgi strādā, uzlabojot infrastruktūru atbilstoši ilgtspējas principiem, mainot studentu un darbinieku paradumus, kā arī RTU zinātnieku radītos inovatīvos zaļos produktus un tehnoloģijas izmantojot Ķīpsalas studentu pilsētiņas infrastruktūrā.

Plašāka informācija par reitingu «GreenMetric».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. janvāris, 2019 plkst. 10:53