RTU paraksta saprašanās memorandus par nākamās paaudzes tehnoloģiju attīstību

30. novembris, 2022
Foto: pixabay.com

Lai sekmētu elektronikas ražošanai nepieciešamo mikroshēmu ražošanu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Ekonomikas ministrija, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Universitāte, «Latvijas Mobilais Telefons», «Mikrotīkls», «Tet», VAS «Elektroniskie sakari» un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde paraksta saprašanās memorandu.

Memorands parakstīts forumā «5G Techritory».

Elektrisko un optisko iekārtu ražošana kopš 2010.gada ir visstraujāk augošā apstrādes rūpniecības nozare Latvijā. To ražošanas apjomi kopš 2016.gada ir gandrīz dubultojušies, un darba vietu skaits pieaudzis vidēji par 50%. Lai veicinātu elektroniskajām iekārtām nepieciešamo mikročipu nozares izrāvienu starptautiskā līmenī, ministrijas, tehnoloģiju uzņēmumi, akadēmiskais sektors un uzņēmumus pārstāvošo organizāciju līderi ir vienojušies kopīgā memorandā, kas paredz darba plāna izstrādi mikroshēmu piegādes ķēdes attīstībā.

Jaunu tehnoloģiju izstrādes un ieviešanas veicināšanai «5G Techritory» tiek parakstīti vairāki memorandi – par metapilsētas izveidi, apņemoties kopīgi attīstīt un testēt virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas, un ūdeņraža tehnoloģiju attīstības konsorcija izveidi.

«5G Techritory» ir Eiropas vērienīgākais 5G ekosistēmas forums, kurā industrijas līderi, politikas veidotāji un tehnoloģiju inovāciju radītāji diskutē par nākotnes tīkliem, tehnoloģijām, pakalpojumiem, inovatīviem uzņēmējdarbības modeļiem, politikām un citām ekosistēmai aktuālām tēmām. Foruma virstēma šogad ir Future Life (Nākotnes dzīve).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. novembris, 2022 plkst. 12:24