RTU paraksta memorandu par Eiropas Digitālās inovācijas centra apvienības izveidi

23. jūlijs, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna 22. jūlijā RTU vārdā parakstīja saprašanās memorandu par Eiropas Digitālās inovācijas centra (European Digital Innovation Hub, EDIH) apvienības izveidi. RTU šajā apvienībā būs viens no partneriem, kas savas zināšanas ieguldīs sabiedrības digitālo prasmju veicināšanā.

Saprašanās memorands paredz iesaistīto pušu vienošanos par kopēju redzējumu un darba plānu Latvijas uzņēmējdarbības digitālās transformācijas veicināšanā, kopēji veidojot nacionālo pieteikumu Eiropas Digitālo inovāciju centra izveidei Latvijā. Šī centra mērķis – veicināt mazo un vidējo uzņēmumu digitālo attīstību Latvijā un saskaņā ar Eiropas Komisijas programmu «Digital Europe» stiprināt uzņēmumu ražošanas procesu, produktu un pakalpojumu konkurētspēju, izmantojot digitālās tehnoloģijas, kā arī nodrošinot piekļuvi tehniskajām zināšanām un eksperimentiem.

Digitālās inovācijas centros un to izveidotajā tīklā, kas aptvers visu Eiropas Savienību, valsts pārvaldes iestādes un privātie uzņēmumi varēs apmainīties ar informāciju, saņemt atbalstu, kā arī izmēģināt un pārbaudīt digitālās inovācijas.

Saprašanās memoranda iniciators ir Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris, kas šai kopīgai iniciatīvai apvieno vadošos nozares partnerus, proti, gan Latvijas vadošo tautsaimniecības industriju asociācijas, gan universitātes un zinātnes centrus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. jūlijs, 2020 plkst. 16:05