RTU pakāpjas par trim vietām «QS ECCA» reitingā

15. oktobris, 2019
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) «QS Emerging Europe and Central Asia (ECCA) 2020» reitingā ieņem 54. vietu, gada laikā pakāpjoties par trim vietām. ECCA ir Eiropas un Centrālāzijas reģionālais augstskolu reitings un pavisam tajā iekļautas 350 reģiona vadošās augstskolas. Reitinga rezultāti publiskoti 15. oktobrī.

Reģionālā līmenī visaugstāk novērtēta RTU reputācija darba devēju vidū, internacionalizācijas līmenis, sasniedzot augstu ārvalstu mācībspēku un studentu īpatsvaru, kā arī akadēmiskā reputācija. Turklāt salīdzinājumā ar aizvadīto gadu šo rādītāju vērtējums ir audzis. 

Reitingā universitātes izvērtētas pēc desmit kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, akadēmiskā personāla un studentu skaita proporcijas, akadēmiskā personāla ar doktora grādu īpatsvara, zinātnisko publikāciju citējamības līmeņa, zinātnisko publikāciju skaita fakultātēs, starptautiskās sadarbības pētniecībā, ārvalstu mācībspēku īpatsvara, ārvalstu studentu īpatsvara, kā arī ietekmes tīmeklī.

Šogad no Latvijas reitingā iekļautas vēl piecas augstskolas: Latvijas Universitāte – 39. vietā, Rīgas Stradiņa universitāte – 141. vietā, Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 174. vietā, Daugavpils Universitāte – 231.- 240. vietā un Transporta sakaru institūts 301. – 350. vietā. No Baltijas valstu augstskolā visaugstāk novērta Tartu Universitāte, kas reitingā ieņem 5. pozīciju. 

Reitinga pirmo vietu ieņem Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, otro – Sanktpēterburgas Valsts universitāte, bet trešo – Novosibirskas Valsts universitāte. 

Reitings
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. oktobris, 2019 plkst. 10:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi