RTU notiks vieslekcija «Particle Accelerators – Application and Research»

9. marts, 2017
.
.
Foto: CERN

Ceturtdien, 23. martā, plkst. 16 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ar vieslekciju «Particle Accelerators – Application and Research» uzstāsies Frankfurtes Universitātes vadošā pētniece Katrīna Šulte (Kathrin Schulte).

Lekcijā viņa sniegs ieskatu daļiņu paātrinātāja uzbūvē un tā plašajās pielietošanas iespējās, kā arī sīkāk pastāstīs par problēmām, ar kurām ikdienā nākas saskarties, strādājot pie daļiņu maksimālās intensitātes jeb jaudas palielināšanas.

Vieslekcija notiek RTU uzsāktās sadarbības ar Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) ietvaros. Lektore strādā projektā, kurā ar pētniekiem no RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) tiks būvēts unikāls enerģijas modulators daļiņu kūļa jaudas un koncentrācijas regulēšanai elektronu lielgabalā. Vairāk par uzsākto kopprojektu.

Lekcija notiks 23. martā plkst. 16.30 – 18.00 RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Āzenes 12/1, 116. auditorijā 

Tā kā vietu skaits auditorijā ir ierobežots, lūgums savlaicīgi aizpildīt reģistrācijas anketu piesakot savu dalību lekcijā.

Vieslekcija 23.03.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. marts, 2017 plkst. 14:57

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_