RTU notiks starptautiska konference par augstskolu sadarbību ar absolventiem

15. maijs, 2019
.
.
.

No 16. līdz 17. maijam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5 norisināsies starptautiska konference «ICAReAlumni 2019», pulcējot augstākās izglītības iestāžu pārstāvjus, kuri attīsta universitāšu sadarbību ar absolventiem. Konferencē piedalīsies 40 augstskolu un citu izglītības iestāžu pārstāvji no 23 valstīm. 

Konferences darbs organizēts septiņās tematiskajās sesijās, kurās augstskolu pārstāvji dalīsies pieredzē dažādos jautājumos, kas saistīti ar universitāšu sadarbību ar absolventiem. Piemēram, Giedre Biržytė no Viļņas Universitātes stāstīs par nule izveidoto Viļņas Universitātes absolventu platformu un tās tapšanas procesu. Nena Grceva no Centrāleiropas Universitātes Ungārijā pievērsīsies absolventu attiecību profesijai kā salīdzinoši jaunai profesionālajai jomai un stāstīs par plašajām izpausmju un eksperimentēšanas iespējām tajā. Savukārt Maria L. Gallo no Sv. Andželas Koledžas (St Angela's College) Īrijā analizēs jautājumus, kas saistīti ar absolventu iesaistīšanu filantropijā augstskolu attīstībai. 

Konferences gaitā tiks aplūkoti arī komunikācijas un sabiedrisko attiecību, brīvprātīgo iesaistes, profesionālās karjeras izaugsmes, pasākumu organizēšanas, līdzekļu piesaistes un citi būtiski jautājumi augstskolu un absolventu sadarbībā.
«Profesionāļi un brīvprātīgie, kas attīsta augstskolu sadarbību ar absolventiem, konferencē iegūs jaunu pieredzi, zināšanas un kontaktus turpmākai sadarbībai. Absolventu ieguvums būs zinošāki sadarbības partneri, kā arī jaunas un radošas augstskolu un absolventu sadarbības iniciatīvas. No augstskolu un absolventu sadarbības ilgtermiņā iegūst visa sabiedrība – tā paaugstina studiju kvalitāti, izglītības atbilstību darba tirgum, absolventu karjeras un uzņēmējdarbības izaugsmi, inovāciju un jaunu uzņēmumu attīstību,» atklāj Anita Straujuma, RTU Absolventu asociācijas (AA) izpilddirektore.

Ikgadējā konference «ICARe Alumni» Baltijā notiek pirmo reizi. Fakts, ka tā norisināsies tieši RTU, apliecina, ka RTU sadarbībā ar absolventiem ir vadošā augstskola Baltijā. Mērķtiecīgu darbu ar absolventiem RTU aizsāka 2012. gadā, nodibinot AA, kura aizsāka attīstīt dažādas sadarbības jomas ar absolventiem, ļaujot īstenot vairākas vērtīgas sadarbības iniciatīvas studiju, karjeras, zinātnes un citās jomās. 

Konferenci organizē RTU un RTU AA sadarbībā ar Porto Politehnikuma Biznesa skolu un Sociālo studiju centru no Portugāles. Ikgadējās konferences «ICARe (Inclusion Cooperation Accessibility Respect for diversity Engagement) Alumni» misija ir radīt pieejamu un iekļaujošu vidi pieredzes un zināšanu apmaiņai, lai veicinātu augstskolu sadarbību ar absolventiem. 

Konferences mājaslapa
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. maijs, 2019 plkst. 10:09

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi