RTU notiks pirmais ārzemju absolventu salidojums

4. jūlijs, 2017

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 7.–8. jūlijā notiks pirmais ārzemju absolventu salidojums. Pasākums tiek rīkots, godinot RTU 155 gadu un RTU Ārzemju studentu departamenta 25 gadu jubileju, un tā mērķis ir sapulcināt vienviet bijušos RTU ārzemju studentus, lai radītu bāzi starptautisko absolventu tīkla izveidei un tā aktivitātēm nākotnē.

«RTU no dibināšanas brīža ir starptautiska universitāte. 25 gadu laikā, kopš darbu uzsāka Ārzemju studentu departaments, RTU beiguši daudzi simti ārzemju absolventu, kuri sekmīgi strādā visos kontinentos. Ārzemju studentu veiksmīgas profesionālās karjeras apliecina RTU studiju programmu augsto kvalitāti, mūsu studentu spēju konkurēt globālajā darba tirgū. Runa nav tikai par studijām un profesionālo izaugsmi – Rīgā pavadītie jaunības gadi, aizraujošā studiju dzīve mūsu bijušajiem studentiem uz mūžu ir izveidojusi siltas jūtas pret Latviju, mūsu ārzemju absolventi ir patiesi Latvijas, Rīgas un RTU draugi,» uzsver RTU Ārzemju studentu departamenta direktors profesors Igors Tipāns.

Salidojums sāksies 7. jūlijā plkst. 10, Kronvalda bulvārī 1, 212. telpā, un to atklās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, klātesošos uzrunās arī RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta direktors profesors Egīls Dzelzītis, kā arī profesors I. Tipāns un RTU Absolventu asociācijas vadītāja Anita Straujuma.

Pasākuma formālajai daļai sekos neformālā, kuras laikā absolventi varēs satikt gan bijušos studiju kolēģus, gan mācībspēkus, kā arī viesoties vietās, kur noritēja viņu studiju un ārpusstudiju dzīve – RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Kaļķu ielā 1 un citviet.

Pēdējo gadu laikā ir strauji audzis RTU ārzemju studentu skaits, 2016. gadā sasniedzot 2056, no kuriem 1263 bija pilna laika, bet 793 – apmaiņas studenti. 2016./2017. akadēmiskajā gadā RTU absolvēja 195 ārzemju studenti – 110 maģistri un 85 bakalauri.

Pasākuma Facebook lapa

RTU Sabiedrisko attiecību departaments