Notiks Paula Valdena organiskās ķīmijas simpozijs

16. septembris, 2019
Foto: Shutterstock

19.-20. septembrī norisināsies izcilā ķīmiķa Paula Valdena vārdā nosauktais 11. organiskās ķīmijas simpozijs – starptautisks pasākums, kas, pulcējot augsta līmeņa speciālistus, sniedz iespēju dalīties ar jaunākajiem atklājumiem un aktualitātēm šajā ķīmijas nozarē. Simpozija laikā, 19. septembrī, notiks P. Valdena piemiņas medaļas pasniegšana Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesoram, Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) direktora vietniekam zinātniskajā darbā Aigaram Jirgensonam.

Simpozija atklāšanā plkst. 9.00 ievadvārdus teiks OSI Zinātniskās padomes priekšsēdētājs profesors Edgars Sūna. Pēc tam RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekāns profesors Māris Turks svinīgi pasniegs P. Valdena medaļu A. Jirgensonam. Simpozija turpinājumā A. Jirgensons uzstāsies ar referātu «Carbocation chemistry: a rich source of new synthetic methods».

Simpozija gaitā ar priekšlasījumiem uzstāsies izcili ķīmiķi no Vācijas, Šveices, Kanādas, Francijas un Latvijas.

Paula Valdena 11. organiskās ķīmijas simpozijs norisināsies Radisson Blu Elizabete Hotel viesnīcā Elizabetes ielā 73, Rīgā un to Organizē RTU un OSI.

Konferences programma

RTU Sabiedrisko attiecību departaments