RTU notiks Pasaules inženieru asociācijas dienai veltīta konference

5. oktobris
.
.

Atzīmējot Pasaules inženieru asociācijas (Institute of Electrical and Electronics Engineers jeb IEEE) dienu, 7. un 8. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks konference «Workshop on Microwave Theory and Techniques in Wireless Communication» (MTTW), kas veltīta mikroviļņu izplatīšanas teorētiskajiem aspektiem un modernām bezvadu sakaru sistēmām. Pasākums norisināsies gan attālināti, gan klātienē, piesaistot ievērojamus starptautiskos un Latvijas ekspertus.

Konferences pirmā diena

7. oktobrī klātienes lekcijas un dalībnieku prezentācijas notiks RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē, Āzenes ielā 12/1, 116. auditorijā, kā arī tiks translētas tiešraidē.  

Konferenci atklās RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna, bet pēc tam norisināsies vairākas vieslekcijas. Profesors Oscar Quevedo-Teruel no Zviedrijas Tehnoloģiju augstskolas (Zviedrija) vadīs meistarklasi «Geodesic Lens Antennas for 5G/6G and Satellite Communications». 

Jēvles universitātes (University of Gävle, Zviedrija) pārstāvis Jurijs Šestopalovs piedāvās lekciju «Kompleksie viļņi un rezonanses. Pārskats par jaunākajiem sasniegumiem». Savukārt jaunais pētnieks Marek Götten (Vācija) lasīs lekciju «Šķiedru optiskie sensoru tīkli». 

Savukārt plkst. 14.00 norisināsies meistarklases «MTTW’2021» Latvijas dalībnieku klātienes prezentācijas.

Konferences otrā diena

8. oktobrī konferences otrā diena plkst. 9.00 sāksies ar «MTTW’2021» attālināto sesiju atvēršanu un hibrīdo lekciju «Augstas veiktspējas pilsētas ar cilvēku mākslīgo intelektu», kas notiks Āzenes ielā 12/1, 115. auditorijā. Lekciju vadīs profesors Agnis Stibe – Latvijas zinātnieks, kurš patlaban strādā Francijā, Normandijas Biznesa skolā. Lekcija tiks translēta arī attālinātajiem klausītājiem, savukārt dalībniekiem klātienē būs iespēja uzdot jautājumus A. Stibem par viedajām pilsētām.

A. Stibe nodarbojas ar sociālo inženieriju vienā no pasaules prestižākajām mācību un pētniecības iestādēm – Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā. A. Stibes pētījumu pamatā ir sociālās psiholoģijas teorijas, kas izmantotas, lai izstrādātu sociāli ietekmējošas sistēmas dažādu iedzīvotāju grupu uzvedības pārmaiņu stimulēšanai. Savā nesenajā TEDx runā viņš izklāstīja nākotnes vīziju par spēcīgu pilsētvidi, kuras mērķis ir veicināt veselīgu un ilgtspējīgu sabiedrības attīstību.

Konferences turpinājumā sekos Irānas Shahid Rajaee skolotāju universitātes asociētā profesora Shahriar Shirvani Moghaddam lekcija «Šķirošanas algoritmi lielām datu kopām». 

Savukārt pēcpusdienā aktivitātes attālinātajās meistarklasēs, kurās piedalīsies dalībnieki no 30 valstīm, tiks organizētas sešās tematiskajās darba grupās: 

  • 5G mobilās tehnoloģijas; 
  • antenas;
  • mikroviļņu elektronika; 
  • sensoru tīkli un IoT; 
  • optiskie sakari un fotonika; 
  • signālu apstrāde komunikāciju sistēmām. 

Dalība konferencē

IEEE ir pasaulē lielākā nekomerciālā profesionālā asociācija, kuras dalībnieki ik dienu risina jaunus tehnoloģiskos izaicinājums un uzkrāj labāko inženiertehnisko risinājumu izstrādes pieredzi visā pasaulē. IEEE profesionālās grupas organizē starptautiskus forumus, izdod nozarē nozīmīgākos žurnālus, organizē ekspertu vieslekcijas, industriālos forumus, kā arī izstrādā pasaules līmeņa standartus un izglīto jauniešus, skaidrojot inženiera profesijas nozīmi uz tehnoloģijām balstītā mūsdienu pasaulē. RTU IEEE diena tiek svinēta jau trešo gadu. 

Dalība pasākumā ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš reģistrēties:


 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. oktobris plkst. 17:55

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi