RTU notiks Latvijas Studentu teātra dienas

13. marts
.
.
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rīko tradicionālās Latvijas Studentu teātra dienas, kas šogad veltītas tematam «Zeme», aicinot teātra mīļotājus iepazīties ar Latvijas augstskolu studentu un jauniešu teātru jaunākajiem iestudējumiem. Par labāko atzītais kolektīvs saņems ceļojošo balvu — Sudraba āksta cepuri.  17. martā norisināsies Teātra dienu dalībnieku iestudējumu fragmentu skate, savukārt 18. martā notiks meistarklases, ko vadīs teātra profesionāļi. Teātra dienu pasākumi notiks RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Mazajā zālē.

Teātra dienu ieskaņā jau trešdien, 14. martā, plkst. 19.00 RTU Mazajā zālē RTU studentu teātris «Spēle» aicina uz pirmizrādi «Īsa pamācība mīlēšanā», kas tapusi, iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa satīras. 

Savukārt sestdien, 17. martā, no plkst. 11.00 līdz 18.00 RTU Mazajā zālē notiks Teātra dienu dalībnieku iestudējumu, izrāžu fragmentu skate, kurā piedalīsies RTU studentu teātris «Spēle», RTU studentu teātris «Kamertonis», Latvijas Universitātes teātris, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu teātris, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas studentu teātris «ĶerRA», Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra teātra studija «Apstāties aizliegts», Rīgas Pantomīma un īpašie viesi — Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra režijas kursa studenti. Plkst. 18.30 — laureātu apbalvošana. 

Trupu sniegumu vērtēs teātra profesionāļu žūrija — režisors un skatuves mākslas pedagogs Pēteris Krilovs, teātra zinātnes doktorantūras studente un interneta žurnāla «Satori» ziņu redaktore Anna Andersone, kā arī teātra nozares interneta žurnāla Kroders.lv redaktore Kristiāna Tīlika. Viņi ne tikai apbalvošanai izvēlēsies veiksmīgākos kolektīvu un aktieru sniegumus, bet arī dalīsies ar kolektīviem savos iespaidos par redzēto, sniedzot jauniešiem vērtīgus ieteikumus aktiermākslas pilnveidošanai. 

Toties svētdien, 18. martā, teātra trupu dalībniekiem būs iespēja strādāt meistarklasēs, ko vadīs teātra profesionāļi. Plkst. 12.00 notiks meistarklase «Ķermeņa valoda un runa» aktrises un režisores Raimondas Vazdikas vadībā, bet plkst. 14.00 — «Skatuves kustība» horeogrāfes Alises Putniņas vadībā.

Teātra dienas RTU notiek jau 19. reizi, un šogad to rīkotāji, sniedzot savu artavu ceļā uz Latvijas simtgadi, kolektīvus aicina pievērsties zemes tematam, to interpretējot plaši — zeme, tēvzeme, mūsu planēta, vieta mūsu sapņiem, dzīvības avots — un aicinot apzināties Zemi kā vērtību un ikviena atbildību par tās sargāšanu.

Ieeja visos 17. marta Teātra dienas pasākumos ir bez maksas, savukārt 18. marta meistarklasēs par vienu nodarbību — 2 EUR. 

Latvijas Studentu teātra dienas atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, «Dirty Deal Teatro», RTU-BT1, maiznīca «Flora», apgādi «Mansards» un «Zvaigzne ABC».
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. marts plkst. 16:53

Līdzīgi raksti

Ziņas