RTU notiks jauniešu biznesa projektu konkursa fināls

24. oktobris, 2017
RTU studentu biznesa ideja «TreeHouse place». Foto – «TreeHouse place»

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kļūs par mājvietu dalībniekiem jauniešu biznesa projektu konkursa «Radām novadam» otrās sezonas finālā. Konkursā par kādu no godalgotajām vietām, kopējo naudas balvu 7000 eiro apmērā un ziņu portāla «Delfi» speciālbalvu 1000 eiro apmērā reklāmas kampaņai sacentīsies 18 finālisti. Divi no finālistiem ir RTU studentu komandu projekti – koka platformu modulāra sistēma būvniecībai koku galotnēs «TreeHouse place» un bezpilota mikrolidaparāta elektrostaciju apsekošanas sistēma «Drone Plane». Konkursa fināls notiks sestdien, 28. oktobrī, plkst. 12 RTU Lielajā aulā, Ķaļķu ielā 1.

«Radām novadam» finālā par savu ideju dzīvotspēju, kā arī rīcības plāniem triju minūšu prezentācijās stāstīs 18 konkursa spēcīgākās komandas. Prezentācijas vērtēs konkursa žūrija – ziņu portāla «Delfi» Nacionālo un biznesa ziņu nodaļas redaktore Guna Gleizde, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Juta Reķele, biznesa inkubatora «Magnus» valdes priekšsēdētājs Dairis Cālītis, kā arī labdarības fonda «ABLV Charitable Foundation» mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags.

Šis būs pirmais no diviem «Radām novadam» otrās sezonas fināliem, un tajā būs iespēja iepazīties ar konkursa labākajām idejām, kas tiek realizētas, lai paaugstinātu Latvijas novadu sociālekonomisko attīstību. Sezonas nākamais fināls norisināsies 2018. gada novembrī, kad komandas prezentēs savus sasniegumus, ieviešot rīcības plānus dzīvē. Tad arī tiks apbalvotas labākās jauniešu komandas gan žūrijas, gan sadarbības partneru vērtējumā.

«Drone Plane» ir bezpilota mikrolidaparāta elektrostaciju apsekošanas sistēmas biznesa ideja, kuras mērķis ir izstrādāt elektrības pārvada līniju attālās diagnostikas un aerofoto un video uzņemšanas programmas bezpilota lidojošajiem aparātiem.

«TreeHouse place» ir koka platformu modulāra sistēma būvniecībai koku galotnēs, un idejas autoru vīzija ir radīt sezonālas un dabai draudzīgas mājas kokos vietās, kur līdz šim tas nav bijis iespējams. Piemēram, dabas parkos, rezervātos un piejūras teritorijā.

Konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Paralēli konkursam projekta laikā tiks veikts pētījums par jauniešu motivāciju uzsākt uzņēmējdarbību Latvijas novados, kā arī par to, kā jaunieši pārvar izaicinājumus un sasniedz iecerētos mērķus.

Konkursu organizē biedrība «Radām novadam» sadarbībā ar ziņu portālu «Delfi». Konkurss īstenots projektā «Erasmus+ Jaunatne darbībā» un ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējumu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. oktobris, 2017 plkst. 13:17