RTU notiks Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference

16. februāris, 2010

Otrdien, 23. februārī, no plkst. 10 līdz plkst. 13 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks ikgadējā Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference, kuras laikā RTU zinātnieki prezentēs 52 pētniecības projektus, kuru rezultātā rasti jauni risinājumi dažādām tehnoloģijām, veikti būtiski atklājumi un fiksētas jaunas tendences vairākās tautsaimniecības nozarēs.

16.02.2010.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference RTU tiks organizēta posterusesijas formā. Zinātnieki RTU Lielajā aulā būs izvietojuši plakātus unuzskates materiālus, kuros pētījumu rezultāti un inovatīvie risinājumibūs izklāstīti viegli uztveramā un vizuāli pievilcīgā formā. Katrāplakātā tiks sniegts skaidrojums, kur ikdienā iespējams izmantotpētījumu rezultātus, kāpēc tie ir vajadzīgi un kādas sadarbībasiespējas piedāvā zinātnieki. Pie katra posteru stenda būs iespējasatikt pētījuma autoru un uzdot viņam interesējošos jautājumus.

Apmeklēt šā gada RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencilaipni aicināti uzņēmēji, akadēmiskais personāls, studenti, medijupārstāvji un citi interesenti.

RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencē tiks prezentēti 52pētījumi šādās nozarēs: arhitektūra, būvniecība, datorzinātne uninformācijas tehnoloģijas, enerģētika un elektrotehnika, elektronika untelekomunikācijas, inženierzinātne, materiālzinātne un lietišķā ķīmija,transports un mašīnzinības.

RTU pētnieki iepazīstinās ar pētījumu, kura gaitā, izmantojotLīgatnē no makulatūras ražotu papīru, tika izveidots jauns pārklājumsbionoārdāmā papīra iepakojuma ražošanai – tas tiks izmantots, RTUlaboratorijās veidojot iesaiņojuma materiālus SIA «Staiceles papīrafabrika 2» vajadzībām. RTU zinātnieki atklās, kā uzlabot LED gaismekļufunkcionalitāti un samazināt to ražošanas izmaksas, kā arī prezentēsLatvijas apstākļiem piemērotu jaunizstrādātu ielas LED gaismekļubarošanas bloku un tā ražošanas tehnoloģiju. Zinātnieki atklās, kāvasaras mājās, kas ziemā netiek apkurinātas, ar saules kolektorapalīdzību novērst mitruma uzkrāšanos. Izstādes apmeklētāji uzzinās arī,kā dzeramā ūdens apgādes sistēmā novērst nogulumu rašanos un mazinātūdens duļķainību – šo pasākumu veikšanai Rīgas un Ādažu dzeramā ūdensapgādes tīklos RTU zinātnieki izmantojuši jaunas, efektīvas metodes.Tāpat izstādē tiks prezentētas arī imunomodulācijas metodes, ar kurupalīdzību var panākt paaugstinātu vakcinācijas efektivitāti, un daudziciti pētījumu rezultāti.

Dalība konferencē ir bezmaksas.

Iegūt sīkāku informāciju par konferenci iespējams, sūtot e-pastu: , kā arī zvanot uz tālr.: 67089179.

Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci organizē RTU Zinātņu daļa un RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi