RTU notika Latvijas izgudrotāju diena

14. decembris, 2009

17. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, Rīgā, Āzenes ielā 14/24, notika otrā Latvijas izgudrotāju diena, kuras mērķis – mudināt studentus un citus interesentus pievērsties «izgudrotājdarbībai» un sniegt atbalstu ideju un izgudrojumu realizācijai.

17.12.2009.

Latvijas Izgudrotāju dienā ar personīgo veiksmesstāstu prezentācijām piedalījās izgudrotāji-praktiķi, arkonsultācijām izgudrojumu komercializācijas jautājumos –komercializācijas speciālisti.

Izgudrotāju veiksmes stāstus stāstīja izgudrotāji-praktiķi: RTUBūvniecības fakultātes vadošais pētnieks Videvuds Ārijs Lapsa (betonaražošanas tehnoloģijas), komersants Rūdolfs Drevinskis (putnu būrīšuražošanas tehnoloģijas), Austrumu slimnīcas inženieris Jurijs Baumanis(«Inventio Forte Fortuna»), komersants Vasilijs Jegorovs (vertikālaveida vēja ģeneratori), inženieris Sandris Liepiņš (TRIZ izgudrošanas tehnika).

Konsultācijas izgudrojumu komercializācijas jautājumos sniegdzaIzgudrojumu komercializācijas eksperti: Latvijas UniversitātesBiomehānikas un fizikālo pētījumu institūta zinātnieks Roberts Paeglis,Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētājs AigarsAtvars, LR Patentu valdes Patentu tehniskās bibliotēkas Patentuinformācijas nodaļas vadītāja Dace Buša, patentu aģentūras «TriaRobit» patentu pilnvarotā Maruta Vītiņa, Paula Stradiņa Klīniskāuniversitātes slimnīcas Projektu nodaļas vadītājs Juris Jerums, RTUTehnoloģiju pārneses kontaktpunkta vadītājs Renārs Reklaitis, uzņēmējsIvars Raciņš.

Uzrunas Latvijas izgudrotāju dienas dalībniekiem teica LatvijasIzgudrotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Aldis Eglājs, RTU zinātņuprorektors Leonīds Ribickis, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijasfakultātes zinātņu prodekāns Mārcis Dzenis.

Izgudrotāju dienu organizēja Latvijas Izgudrotāju biedrība sadarbībā ar CONNECT Latvija un RTU.

RTU Informācijas centrs

14. decembris, 2009 plkst. 15:06