RTU noslēdz divus sadarbības līgumus ar National Taiwan University of Science and Technology

21. novembris, 2018
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji 6. novembrī viesojās National Taiwan University of Science and Technology (NTUST), kur noslēdza divus sadarbības līgumus – par studentu un par mācībspēku un administrācijas apmaiņu.

RTU pārstāvji – rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns profesors Oskars Krievs, Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta projektu vadītāja Anna Sedova – tikās ar esošo NTUST prezidentu Ching-Jong Liao un bijušo prezidentu Shi-Shuenn Chen.

NTUST pārstāvji aicināja RTU studentus izmantot Taivānas stipendijas, iespējas apmeklēt vasaras skolas un īsos kursus. Līdz šim NTUST piedāvātās vērtīgās iespējas RTU studenti nav izmantojuši pilnībā, un tāpēc viņi tiek aicināti nelaist garām iespējas, kuras pieejamas augsti attīstītas Āzijas valsts universitātē. Noslēgto sadarbības līgumu termiņš ir seši gadi.

NTUST dibināta 1974. gadā un tajā studē 10 tūkstoši studenti, ārvalstu studentu skaits sasniedz 700.

Lai noslēgtu sadarbības līgumus, pārrunātu līdzšinējās sadarbības sekmes, kā arī iezīmētu jaunas iespējas, no 5. līdz 9. novembrim RTU delegācija apmeklēja piecas universitātes – Kyungpook National University (Tegu, Korejā), Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology (Tegu, Korejā), National Taiwan University of Science and Technology (Taipejā, Taivānā), WuFeng University (Dzjaji, Taivānā), kā arī Hang Seng University of Hong Kong (Honkongā Ķīnā). Vizītes ievadā RTU pārstāvji tikās ar Latvijas vēstnieku Korejā Pēteri Vaivaru un pārrunāja RTU sadarbības iespējas ar Korejas universitātēm un citām zinātniskajām institūcijām. Vēstnieks augsti novērtēja RTU sadarbību ar Korejas augstskolām, par ko liecina pieaugošais studentu skaits no šīs valsts. Pēteris Vaivars arī izrādīja interesi atbalstīt RTU centienus sadarbības paplašināšanā ar Korejas universitātēm.
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. novembris, 2018 plkst. 9:06

Līdzīgi raksti

Ziņas

_