RTU norisināsies Skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference

10. aprīlis, 2019
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā 12.–13. aprīlī notiks Skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference, kurā turpat pustūkstotis Latvijas talantīgāko skolēnu no 117 skolām prezentēs 387 zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD) sešās zinātņu nozaru grupās. Šogad pilnībā mainīts konferences formāts, un skolēni ar darbiem iepazīstinās atbilstoši starptautiskajai skolēnu zinātnes konferenču praksei – intervijās ar Latvijas vadošajiem zinātniekiem un mācībspēkiem stendu referātos. Pirmoreiz arī visus ZPD finālistus uzņem viena universitāte – RTU. RTU labāko darbu autoriem piešķirs arī īpašas balvas. 

Šī konference ir noslēgums piecu reģionālo zinātnisko konferenču ciklam. No 1112 pētnieciskajiem darbiem, kuru autori pārstāv 184 vispārējās izglītības iestādes, uz valsts mēroga zinātnisko konferenci tika izvirzīti 387 labākie, ko izstrādāja 458 skolēni. Darbi aptver plašu tematu loku, sākot no ikdienā un sadzīvē aktuāliem jautājumiem kā «Ieteikumi pedagogiem darbā ar skolēniem stostīšanās problēmu mazināšanai» un «Gēla nagu lakas krāsa dažādu spuldžu starojumā», līdz pat «Permutācijas un maģiskās slēgtās lauztās līnijas trijstūra režģī» un «ERBB2 gēna kopiju skaita analīze Her2 pozitīvos krūts vēža audos». Šogad ievērojami pieaugusi skolēnu interese par dabaszinātnēm. Šajā nozarē tiks prezentēts vislielākais darbu skaits – 103. Ja iepriekš skolēnu prezentācijas uzklausīja komisija, tad šogad ir piesaistīti 120 Latvijas zinātnieki un mācībspēki, kas intervēs un sarunāsies ar dalībniekiem viņu stendos. 

Konference tiks atklāta 12. aprīlī plkst. 10.00 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6 dalībniekus sveicot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārei Līgai Lejiņai un RTU zinātņu prorektoram profesoram Tālim Juhnam.

Kamēr jaunieši prezentēs savus darbus, skolotājiem būs iespēja papildināt zināšanas tematiskajās nodarbībās, piemēram, par auditorijas uzmanības noturēšanu vai talantīgu bērnu smadzeņu darbības īpatnībām.

13. aprīlī plkst. 10.00 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1 sāksies labāko darbu autoru apbalvošana. RTU labāko darbu autorus ārpus konkursa uzņems zinātnes, tehnoloģiju, inženierijas un matemātika jomu (STEM) studiju programmās. Savas balvas skolēniem piešķirs arī citas augstskolas. Konkursa laureāti varēs pārstāvēt Latviju starptautiskajās skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencēs un izstādēs ASV un Apvienotajos Arābu Emirātos.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. aprīlis, 2019 plkst. 11:27

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi