RTU no 13. marta atceļ visas studiju nodarbības un ārpusstudiju pasākumus

12. marts, 2020
.
.
Foto – Pixabay.com

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), sākot no piektdienas, 13. marta, līdz 14. aprīlim atceļ visas studiju nodarbības visiem studējošajiem, kā arī visus ārpusstudiju pasākumus un sagatavošanas kursus. To paredz RTU rektora Leonīda Ribicka rīkojums, un šāds lēmums pieņemts, jo Latvijas valdība valstī ir izsludinājusi ārkārtas situāciju, lai ierobežotu «Covid-19» vīrusa izplatību. 

Atceltas nodarbības klātienē un ārpusstudiju pasākumi

Rektora rīkojumā teikts, ka RTU pārtrauc lekciju, nodarbību, semināru, laboratorijas darbu, konsultāciju un citu studiju, tālākizglītības un interešu izglītības pasākumu un pārbaudījumu īstenošanu klātienē, taču iespēju robežās organizē studiju procesu, izmantojot  e-studiju vidi, tālmācības un elektroniskās kopdarbības rīkus un video translācijas. 

Ir atcelti arī RTU sagatavošanas kursi zīmēšanā, fizikā, matemātikā un ķīmijā. Patlaban tiek apzinātas iespējas, kā fizikas un matemātikas kursu dalībniekiem mācību procesu nodrošināt attālināti. 

Uz nenoteiktu laiku ir atcelti arī visi līdz 14. aprīlim paredzētie ārpusstudiju pasākumi gan skolēniem, gan studentiem. 

Bibliotēka strādā ierobežoti

Savukārt RTU Zinātiskā bibliotēka strādā ierobežotā režīmā, nodrošinot tikai grāmatu izsniegšanu un saņemšanu.

Grāmatu lietošanas termiņu var pagarināt:

  • rakstot uz e-pastu ;
  • RTU iekštīkla ORTUS Bibliotēkas sadaļā;
  • pieslēdzoties PRIMO;
  • zvanot uz tālruņa nr. 67089308, 67089450, 67089102 darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Grāmatas var nodot pašapkalpošanās grāmatu nodošanas aparātā pie bibliotēkas ieejas no Zundas kanāla puses darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 Paula Valdena ielā 5 vai arī atstāt kastē pie bibliotēkas ieejas no Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes pagalma puses.

Dizaina fabrika ietur pauzi

Līdz 14. aprīlim slēgta arī RTU Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīca «theLAB», kurā RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Atceltas un tiek pārplānotas arī aktivitātes RTU Dizaina fabrikas īstenotajās izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta programmās. Tas attiecas gan uz projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm «Demola Latvia», «RTU IdeaLAB», «Vertikāli integrēts projekts», «Produktu attīstības projekts», «Co.Lab», gan «EIT Climate-KIC» un «EIT Food» programmām. Koplekcijas un tīklošanās pasākumi pārcelti uz laiku pēc 14. aprīļa, savukārt individuālais darbs notiek attālināti, piemēram, «Vertikāli integrēta projekta» komandas strādā attālināti pēc katras grupas vadītāja ieskatiem, «RTU IdeaLAB», «Demola Latvia» turpinās komandu individuālais darbs savstarpēji vai ar mentoriem online režīmā, bet «Produktu attīstības projekta» lekcijas notiks video formātā. Programmu koordinatori par aktualitātēm dalībniekus informēs personīgi. 

«Covid-19» ieviesis izmaiņas arī ikgadējā 3D printēšanas konkursa norisē, ko organizē RTU Studentu parlaments un Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas kamaniņu sporta izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, lai izgatavotu apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Patlaban lekcijas konkursa dalībniekiem ir atceltas. 

Darbinieki strādā attālināti

RTU struktūrvienību vadītāji iespēju robežās atļaut darbiniekiem strādāt attālināti. Tāpat tiek uzdots atcelt ieplānotās un neorganizēt sanāksmes, konferences, seminārus, ja tajos piedalās vairāk nekā 30 dalībnieku. 

Ir atcelti visi plānotie un apstiprinātie ārvalstu komandējumi un braucieni, savukārt studentiem un darbiniekiem, kuri vai nu paši vai viņu ģimenes locekļi pēdējo 14 dienu laikā ir bijuši ārpus valsts teritorijas, nekavējoties jāziņo uz e-pastu  un pēc atgriešanās vismaz 14 dienas nedrīkst ierasties RTU telpās un klātienē kontaktēties ar RTU studējošajiem un darbiniekiem, kā arī jāveic pašizolācija, strikti ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.

Rektora rīkojums

 

  

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. marts, 2020 plkst. 18:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_