RTU muitnieku tālmācības auditoriju atklāj ar lekciju uzbeku studentiem

14. decembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Muitas un nodokļu katedras jauno tālmācības auditoriju atklās ceturtdien, 15. decembrī, plkst. 10 RTU IEVF, Kalnciema ielā 6, 13. auditorijā. Pirms tam notiks tālmācības lekcija Uzbekistānas Augstākā militārā muitas institūta studentiem.

Tālmācības auditorija izveidota, lai aptvertu pēc iespējas plašāku auditoriju muitnieku apmācībai gan Latvijā, gan starptautiski, un sadarbības līgums starp SESMI Muitas un nodokļu katedru un Uzbekistānas Augstākās militāro muitas institūtu paredz, ka tālmācība tiks izmantota gan Latvijas, gan Uzbekistānas muitnieku apmācībai.

Tālmācības sistēma ir izveidota 2016. gadā projekta «Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programma Centrālāzijā» 9. posmā (BOMCA-9), kad tehnisko misiju laikā RTU eksperti Uzbekistānā izvērtēja esošo situāciju un izvēlējās nepieciešamos tehniskos risinājumus. Rezultātā ar projekta BOMCA-9 finansiālo atbalstu Uzbekistānas Augstākajā militārajā muitas institūtā tika uzstādītas iekārtas un aprīkota tālmācības auditorija. Savukārt SESMI Muitas un nodokļu katedra sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu par pašu līdzekļiem izveidoja un aprīkoja tālmācības auditoriju IEVF.

Pirmā tālmācības aprobācijas lekcija notika 24. novembrī, un to Uzbekistānas institūta studentiem nolasīja RTU docenti Aivars Gulbis un Aldis Čevers.

Muitnieku tālmācības sistēmas izveidošana starp RTU un augstākajām muitnieku mācību iestādēm un apmācības centriem arī pārējās Centrālāzijas valstīs – Kazahstānā, Turkmenistānā, Uzbekistānā, Kirgizstānā un Tadžikistānā – tiks turpināta arī 2017. gadā. Jau ir parakstīti divi sadarbības līgumi starp RTU un Kazahstānas universitātēm, un patlaban sarunas par sadarbību norisinās ar Kirgizstānas muitas iestādēm.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

14. decembris, 2016 plkst. 11:19