RTU modernizē studiju vidi ar finanšu, biznesa un vadības profesionāļu nepieciešamību – «Bloomberg» termināļiem

18. janvāris, 2019

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 23. janvārī tiks atklāta «Bloomberg» laboratorija, studentiem un pētniekiem nodrošinot pieeju ļoti plašām reāllaika datubāzēm, pētījumiem un analīzes rīkiem. Tas ļaus paaugstināt zinātnisko kvalitāti un studentu un pētnieku konkurētspēju darba tirgū.

««Bloomberg» datu bāze ir ļoti plaša, tā aptver visus pasaules finanšu datus, datus par uzņēmumiem, vērtspapīriem, darījumiem, mārketinga pasākumiem, nekustamā īpašuma un citiem nodokļiem un ļoti daudz ko citu. Gan studentiem, gan pētniekiem tā nodrošinās pieeju liela apjoma augstas ticamības tiešsaistes datiem un ļaus palielināt zinātniskā darba kvalitāti,» norāda RTU Senāta priekšsēdētāja profesore Elīna Gaile-Sarkane.

«Bloomberg» laboratorijā izvietoti 12 īpaši aprīkoti termināļi, kas pieejami visiem RTU studentiem un pētniekiem. Tā ierīkota, pilnveidojot RTU studiju vidi Eiropas Savienības specifiskā atbalsta pasākuma 8.1.1. projektā «Rīgas Tehniskās universitātes infrastruktūras attīstība STEM studiju programmu modernizēšanai». Projekta vispārējais mērķis ir palielināt modernizēto STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika), tajā skaitā medicīnas un radošo industriju, studiju programmu skaitu. Īstenojot to, RTU turpina stratēģisku Baltijas reģionā modernākā inženierzinātņu studiju centra veidošanu.

Lai RTU studenti un pētnieki varētu pilnvērtīgi un jēgpilni izmantot jaunās «Bloomberg» laboratorijas nodrošinātās iespējas, RTU, piesaistot «Bloomberg» ekspertus, organizēs arī īpašas mācības. Pēc tām interesentiem būs iespēja sertificēties «Bloomberg» birojos, tādējādi palielinot savu konkurētspēju darba tirgū, kas ir īpaši noderīgi, ja profesionālā darbība saistīta ar finanšu vai apdrošināšanas nozari, uzsver E. Gaile-Sarkane.

«Bloomberg» ir starptautiski pazīstama informācijas un tehnoloģiju kompānija, kas nodrošina kā finanšu ziņas, tā dažādus tehnoloģiskus risinājumus.

18. janvāris, 2019 plkst. 11:33