RTU medijus aicina uz informatīvu pasākumu par Latvijas Jūras akadēmijas pievienošanu universitātei

28. oktobris, 2022
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) pirmdien, 31. oktobrī, plkst. 10.00 mediju pārstāvjus aicina uz informatīvu pasākumu, kura laikā tiks sniegta informācija par jūrniecības izglītības attīstības perspektīvām, Latvijas Jūras akadēmiju (LJA) no 1. novembra pievienojot RTU. Pasākums notiks Āzenes ielā 6, dienesta viesnīcā «Integrālis», 11. stāvā, konferenču telpā, kā arī tiešsaistē RTU Facebook lapā.

Informatīvajā pasākumā piedalīsies RTU rektors Leonīds Ribickis, LJA rektore Kristīne Carjova, RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs. 

Latvijas valdība 5. jūlijā pieņēma lēmumu reorganizēt IZM padotībā esošo LJA, to pievienojot RTU kā autonomu struktūrvienību, kas saglabā savu nosaukumu, identitātes pazīmes un tradīcijas. LJA juridiski RTU pievienojas 1. novembrī. 

Pēc LJA pievienošanas RTU tiks turpinātas visas esošās LJA studiju programmas, uzturot sertificētu kvalitātes vadības sistēmu, kas nodrošina jūrnieku profesionālās sagatavošanas procesa pārraudzību saskaņā ar ārējiem normatīvajiem aktiem un atbilstību 1978. gada Starptautiskajai konvencijai par jūrnieku sagatavošanu un diplomēšanu, kā arī sardzes pildīšanu (STCW konvencija). 

Saskaņā ar konsolidācijas plānu ir paredzēts izveidot LJA Jūrniecības padomi, kura pieņems lēmumus par jūrniecības izglītības pārvaldību, attīstību un ieguldījumu veidošanu un kurā darbosies arī Satiksmes ministrijas un jūrniecības nozares pārstāvji, nodrošinot pilnvērtīgu nozares iesaisti LJA darbības plānošanā un īstenošanā.

Atrodoties RTU zinātnes universitātes ekosistēmā, LJA būs iespēja piesaistīt nozīmīgu finansējumu attīstībai no Latvijas Atveseļošanas fonda plāna, lai stiprinātu piedāvātās izglītības kvalitāti un palielinātu zinātniski pētniecisko  kapacitāti. LJA arī iegūs iespēju saņemt IZM bāzes un snieguma finansējumu.  

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. oktobris, 2022 plkst. 15:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi