RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē atklās «Mitutoyo» laboratoriju

25. septembris, 2018

Ceturtdien, 27. septembrī, plkst. 13.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Laboratoriju mājā, Paula Valdena ielā 1, 106. telpā tiks atklāta Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) «Mitutoyo» metroloģijas laboratorija. Tā aprīkota ar modernākajiem mērinstrumentiem un tiks izmantota gan studiju, gan pētniecības procesā.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies un klātesošos uzrunās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, MTAF dekāns profesors Ēriks Geriņš, «Mitutoyo» pārstāvji un citi.

Laboratorija aprīkota ar jaunākajām Japānas uzņēmuma «Mitutoyo» izstrādātajām iekārtām, kas ir vienas no modernākajām šāda veida mērīšanas iekārtām pasaulē. Studentiem un akadēmiskajam personālam būs pieejamas dažādas ģeometrisko izmēru noteikšanas iekārtas, kuras galvenokārt izmantojamas izgatavoto detaļu kvalitātes kontrolei – sākot ar vienkāršiem lineārajiem izmēriem starp divām virsmām un beidzot ar komplicētu 3D virsmu ģeometriju kontroli un virsmu negluduma mērījumiem. Laboratorijā pieejama detaļu apaļuma kontroles iekārta, kontūru mērītājs, 3D koordinātu mērīšanas mašīna, 2D raupjuma mērītājs, bezkontakta 2D optiskais mērīšanas mikroskops, detaļu augstuma mērītāji, kā arī dažādi rokas instrumenti mērījumu veikšanai. Laboratorijas izveidi finansēja uzņēmuma «Mitutoyo» pārstāvis Latvijā SIA «INSTRO».

Laboratorijas izmantošana studiju darbā ļaus pietuvināt Latvijas jauno inženieru prasmes un zināšanas Vācijas, Austrijas, Šveices un citu valstu, kuras jau izsenis pazīstamas ar savu augsto līmeni tieši praktiskajā ziņā, inženieru prasmēm, tādējādi ceļot RTU MTAF studiju līmeņa kvalitāti un padarot ko konkurētspējīgāku un darba tirgum atbilstošāku.

Viena no RTU prioritātēm ir cieša sadarbība ar uzņēmumiem, un tam liela uzmanība tiek pievērsta arī RTU MTAF, gatavojot augsti kvalificētus speciālistus mašīnzinību, transporta, aeronautikas, medicīnas inženierijas, inženiertehnikas dizaina, siltumtehnikas un citās jomās. Fakultātē darbojas vairākas sadarbībā ar uzņēmumiem izveidotas laboratorijas: «Bosch» auto diagnostikas laboratorija, «Festo» elektro-pneimatikas un hidraulikas laboratorijas, ar SIA «Naglis&Err» atbalstu izveidotā ciparvadības darbagaldu – CNC laboratorija, kurā pieejama arī uzņēmuma «Okuma» virpa un frēze, «Hertz» siltumiekārtu laboratorija, kā arī Baltijā modernākā metināšanas laboratorija. Visās laboratorijās ir pieejamas jaunākās un modernākās iekārtas, un to aprīkojums regulāri tiek atjaunots.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. septembris, 2018 plkst. 9:41