RTU mācībspēks saņem Pasaules muitas organizācijas Goda rakstu par muitas izglītības sekmēšanu

26. janvāris, 2023
.
.
.

Starptautiskajā muitas dienā, 26. janvārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta praktiskais docents Normunds Rudzītis saņem Pasaules muitas organizācijas Goda rakstu.

Ar goda raktu tiek novērtēts N. Rudzīša nozīmīgais ieguldījums muitas izglītības attīstībā un stiprināšanā Latvijā, kā viņa aktīvā dalība dažādu starptautisku projektu īstenošanā, kas saistīti ar muitas izglītības un robeždrošības attīstību pasaulē.

Pasaules Muitas organizācijas apbalvojumu N. Rudzītis saņem Starptautiskajā muitas dienā, kad tiek atzīmēta organizācijas dibināšanas gadadienu. Gadadienā tiek godināti jomas profesionāļi par nozīmīgu ieguldījumu muitas darbā. 2023. gadam Pasaules Muitas organizācija ir izvirzījusi devīzi «Ieguldījums nākamajā paaudzē, veicinot zināšanu apmaiņu un ceļot muitnieka profesijas prestižu». Starptautiskajā muitas dienā Valsts ieņēmumu dienests pasniedz Pasaules Muitas organizācijas Goda rakstus tiem, kuri savā profesionālajā darbībā demonstrē ieguldījumu šī gada devīzes realizācijā. 

Goda rakstus iepriekš saņēmusi arī vairāki citi RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta mācībspēki, kas apliecina gan RTU izglītības augsto kvalitāti un starptautisko konkurētspēju, gan RTU mācībspēku kompetenci pilnveidot nozares izglītību gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. 

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar Pasaules Muitas organizāciju un Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu un muitas iestādēm. Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, kas saņēmusi Pasaules Muitas organizācijas sertifikātu par atbilstību starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem, kuru atjaunošanā arī līdzdarbojās RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts.

RTU sveic Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes darbiniekus Starptautiskajā muitas dienā un izsaka pateicību par ciešo un veiksmīgo sadarbību daudzu gadu garumā muitas izglītības jomā. Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes vadība un eksperti palīdz pilnveidot un stiprināt Pasaules Muitas organizācijas un Eiropas Komisijas atzītās RTU bakalaura un maģistra studiju programmas «Muitas un nodokļu administrēšana», iesaistoties mācību un pētniecības procesā, sniedzot studentiem savas zināšanas un nodrošinot prakses vietas.  

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. janvāris, 2023 plkst. 11:20

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi