RTU LJA diplomus par jūrniecības izglītības iegūšanu saņems 66 absolventi

11. janvāris, 2023
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Gandrīz septiņi desmiti jauno jūrnieku ir veiksmīgi noslēguši savas studiju gaitas Rīgas Tehniskās universitātes Latvijas Jūras akadēmijā (RTU LJA) un svētdien, 15. janvārī, plkst. 12.00 kultūras centrā «Ziemeļblāzma» RTU LJA izlaidumā saņems diplomus, kas apliecina – jaunieši ir kļuvuši par pilntiesīgiem jūrniekiem, kuri jau sākuši darbu savā profesijā. Šis ir pirmais RTU LJA izlaidums pēc konsolidācijas procesa, kad pērnā gada rudenī LJA pievienojās RTU kā autonoma struktūrvienība.

Šogad studijas RTU LJA beidz 66 absolventi, kuri apguvuši jūrniecības zinības dažādās studiju programmās – «Ostu un kuģošanas vadība», «Jūras transports – kuģa vadīšana», «Jūras transports – kuģa mehānika» un «Jūras transports – kuģa elektroautomātika». Visi absolventi jau ir uzsākuši savas darba gaitas, studējot RTU LJA, jo prakse jūrā uz kuģiem vai ostu un kuģošanas uzņēmumos ir neatņemama studiju procesa sastāvdaļa.

«Mūsu absolventi par darba trūkumu nevar sūdzēties, tieši pretēji – kuģu kompānijas viņiem darbu piedāvā jau studiju laikā un arī patlaban ar lielu nepacietību gaida viņus atgriežamies darbā, tāpēc mūsu absolventi ir labi atalgoti, jau agri spēj paši sevi uzturēt un var veidot stabilu karjeru vietējā un starptautiskajā flotē,» saka RTU LJA direktore Kristīne Carjova, jaunajiem kuģu virsniekiem un ostu un kuģošanas vadības speciālistiem vēlot turpināt personīgo izaugsmi un sasniegt arvien jaunas virsotnes. 

Šogad būs RTU LJA 29. izlaidums, bet pirmais – atrodoties RTU sastāvā. «Priecājamies, ka RTU kuplajam absolventu skaitam nu piepulcējas arī jaunie jūrnieki, kuri ir ieguvuši izcilas zināšanas un sevi jau studiju laikā darbā pierādījuši kā zinošus speciālistus. Jūrniecība Latvijai jau izsenis ir bijusi nozīmīga tautsaimniecības nozare, tāpēc ir svarīgi sagatavot konkurētspējīgus jaunos speciālistus, kuri, strādājot sirdij tīkamu darbu, stiprinās arī mūsu valsts ekonomiku,» saka RTU rektors Leonīds Ribickis. 

Latvijā tradicionāli ir liela jauniešu interese par jūrniecības studijām. Daļa no viņiem, studējot RTU LJA un vēlāk strādājot jūrniecībā, turpina ģimenes tradīcijas, jo kuģniecība ir bijusi arī viņu vecāku un vecvecāku nodarbošanās. Taču jūrniecības studijās nozīmīgs ir arī ekonomiskais aspekts, jo studenti sāk pelnīt, mācoties jau 2. kursā, kad praksē nokļūst uz starptautiskās flotes kuģiem vai pasaules ostās, un, augstskolu beidzot, viņiem darbs jau ir garantēts. 

RTU LJA ir seno jūrniecības izglītības tradīciju turpinātāja Latvijā. Tā ir akreditēta jūrniecības profesionālās izglītības un zinātnes institūcija, kurā studijas notiek atbilstoši starptautiski reglamentētām studiju programmām jūrniecības nozarē un kas izsniedz starptautiski atzītus diplomus. RTU LJA nodrošina jūrnieku profesionālās sagatavošanas procesu saskaņā ar ārējiem normatīvajiem aktiem un atbilstību 1978. gada Starptautiskajai konvencijai par jūrnieku sagatavošanu un diplomēšanu, kā arī sardzes pildīšanu (STCW konvencija). 2022. gada 1. novembrī, īstenojot Izglītības un zinātnes ministrijas augstskolu konsolidācijas plānu, LJA pievienojās RTU, saglabājot akadēmijas nosaukumu, identitāti un tradīcijas. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. janvāris, 2023 plkst. 14:37

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi