RTU Liepājas filiāles studenti piedāvā risinājumus jaunajiem uzņēmējiem

23. novembris, 2017

Vairāk nekā 20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāles studiju programmas «Uzņēmumu darbības pilnveide» studenti piedalījās studiju pētniecības projektā «Uzņēmumu darbības pilnveide», piedāvājot savus risinājumus reāliem uzņēmumu izaicinājumiem un problēmsituācijām. Projektu īstenoja RTU Liepājas filiāle sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatoru, un kopā ar studentiem strādāja pieci inkubatora uzņēmumi.

Projekta galvenais mērķis bija uzlabot studentu izpratni par biznesa vidi un gūt pieredzi problēmu risināšanā. Pētniecības studiju projekta vadītāja, lektore Svetlana Ivanova uzsver: «RTU Liepājas filiāle vienmēr cenšas veidot sadarbību ar uzņēmumiem studiju procesa pilnveidošanai, un pētniecības studiju projekts ir viens no viediem, kā to darām jau vairākus gadus. Šis ir pirmais gads, kad projekts tiek organizēts sadarbībā ar LIAA Liepājas biznesa inkubatoru, un pasākums tiešām izdevās. Liels paldies visiem uzņēmumiem par atsaucību un līdzdalību studentu profesionalitātes veidošanā, kā arī inkubatoram par aktīvu dalību pasākuma organizēšanā un īstenošanā, kā arī mājīgajām telpām pasākuma norisei.»

Apmierināta un priecīga par sadarbību ar studentiem ir jaunā uzņēmēja Kristīne Dekovice, kura attīsta upcycled rotaļlietu un aksesuāru zīmolu «Fun&Ugly»: «Mana problēma kā jaunajai uzņēmējai ir pārdošanas kanālu un mārketinga iespēju meklēšana. Studenti palīdzēja izveidot Instagram kontu un pilnveidot saziņu Facebook, kā arī organizēja fantastisku fotosesiju, kuras laikā iegūtās bildes būs sākums pareiza Instagram konta izveidei. Patiesībā ar studentu palīdzību ir atrasts arī pirmais pasūtītājs. Novērtēju, ka studenti ar lielu izpratni un pat, es teiktu, profesionalitāti, pievērsās šīs problēmas risināšanai.»

Projekta norisi atzinīgi vērtē arī biznesa inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis: «Studentiem tā ir iespēja uzlabot savas praktiskās zināšanas. Uzņēmējam – atrisināt  kādu uzņēmējdarbības izaicinājumu un iegūt svaigu skatījumu no ārpuses. Tieši šādās uzņēmēju un studentu sarunās, diskusijās, strīdos un pierādījumos rodas ilgtspējīgas izglītības pamats un kvalitatīva jauno speciālistu kalve.»

«Manuprāt, šis pasākums ir ļoti vērtīgs gan man, gan arī pārējiem jauniešiem. Šādā veidā biznesa inkubators un tā uzņēmumi var iegūt daudzas oriģinālas idejas un veidot ļoti unikālu sabiedrību. Visiem radošiem cilvēkiem, kuri grib piedāvāt pasaulei kaut ko savu, pilnīgi jaunu un neatkārtojamu, ieteiktu biežāk apmeklēt šādus pasākumus un dalīties ar savām idejām,» uzskata Ņikita Aržeņinovs, RTU Liepājas filiāles 1. kursa students.

«Mūži dzīvo, mūžu mācies! Tā ir mana atziņa, piedaloties studiju projektā jau trešo reizi. Man ir liels prieks, ka mums tiek dota šāda iespēja sadarboties ar reāliem uzņēmumiem, jo tas ir veids, kā izmēģināt savu roku uzņēmējdarbībā, taču bez riska. Problēmas, kuras mums tiek dotas, ir problēmas, ar kurām mēs paši varētu saskarties nākotnē, taču tagad mēs jau tam būsim gatavi, jo spējam rast risinājumu it visam,» norāda Nadīna Alksnīte, RTU Liepājas filiāles 3. kursa studente.

Studiju pētniecības projekts norisinājās LIAA Liepājas biznesa inkubatorā no 13. līdz 17. novembrim.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. novembris, 2017 plkst. 9:25