RTU Latvijā saglabā līderpozīcijas prestižajā «QS World University Rankings»

10. jūnijs, 2020

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2021» iekļuvusi 701.–750. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēts RTU ārvalstu studentu īpatsvars, turklāt šajā rādītājā RTU savu pozīciju uzlabojusi par 66 vietām, sasniedzot augsto 371. vietu pasaules mērogā.

«RTU izvērtēta dažādos reitingos un ar dažādām metodoloģijas metodēm un atzīta par labāko universitāti Latvijā – to apliecina gan 9. jūnijā publicētais «U-Multirank», gan aprīlī klajā nākušais «Times Higher Education Impact», kurā RTU ierindota starp 200 labākajām pasaules universitātēm. Arī «QS Stars» reitingā RTU ir novērtēta ar piecām zvaigznēm, kas ir augstākais vērtējums. RTU sasniegums «QS World University Rankings 2021» vēlreiz apliecina, ka esam nacionālie līderi. Protams, RTU nav Tartu Universitātes panākumi, bet, ņemot vērā mums pieejamo finansējumu, rezultāti ir pat ļoti labi, jo mūsu aprēķini liecina, ka, virzoties uz starptautiski atzītu izcilību, no visām Latvijas augstskolām tieši RTU ir visaugstākā atdeve, ņemot vērā budžeta iespējas,» pārliecināts Juris Iljins, RTU administratīvais direktors un Kvalitātes un ilgtspējas nodaļas vadītājs.

«QS World University Rankings 2021» iekļautās 1002 augstskolas no 93 valstīm izvērtētas pēc sešiem kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, citējamības, studentu un akadēmiskā personāla proporcijas, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvara. Savu sniegumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu RTU uzlabojusi četros no sešiem kritērijiem – ārzemju studentu īpatsvarā, studentu un akadēmiskā personāla proporcijā, citējamībā un akadēmiskajā reputācijā.

Akadēmiskās un darba devēju reputācijas izvērtējums veidots, balstoties plašās starptautiskajās aptaujās. Viedokli par RTU izteikuši ne vien Latvijas, bet arī citu valstu darba devēji un akadēmiķi. Augstskolu sniegums pārējos četros kritērijos izvērtēts, balstoties to sniegtajos datos, kas pārbaudīti pēc starptautiski pieejamās informācijas.

Internacionalizācija ir viena no būtiskajām RTU darbības prioritātēm, kas akcentēta augstskolas stratēģijā. Mērķtiecīgas darbības rezultātā pēdējo gadu laikā strauji palielinājies RTU ārvalstu studentu skaits, un augstskolā ir studējošie no 86 valstīm.

No Latvijas reitingā iekļuvušas arī Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, tāpat kā iepriekšējā gadā ieņemot 801.–1000. vietu. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Stenfordas Universitāte, bet trešajā – Hārvarda Universitāte. Reitinga rezultāti tika publiskoti 10. jūnijā.

«QS World University Rankings»

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments