RTU – labākā Latvijas augstskola finansējuma piesaistē no industrijas

2. septembris, 2020
.
.
.

Prestižajā «The Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021» Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atzīta par 284. pasaules labāko universitāti, vērtējot augstskolu sadarbību ar industriju. Šajā jomā RTU jau vairākus gadus atrodas pasaules TOP 300 augstskolu sarakstā, turklāt katru gadu šis vērtējums ir audzis. Reitingā iekļautas pašas labākās pasaules universitātes, izvērtējot to darbību pavisam piecos rādītājos – sadarbībā ar industriju, studijās, internacionalizācijā, kā arī zinātnē un citējamībā.

Universitāšu sadarbība ar industriju reitingā tiek vērtēta pēc tā, cik lielus ienākumus augstskola ir guvusi no zināšanu pārneses. Tāpat tiek analizēts tas, kādu pienesumu uzņēmumu attīstībā sniegusi augstskola ar inovāciju, izgudrojumiem un ekspertīzes darbu, kā arī universitāšu spēja piesaistīt finansējumu no komercsektora.

RTU aktīvi sadarbojas ar uzņēmumiem, ik gadu veicot vairāk nekā 100 līgumdarbus dažādās nozarēs, kuros izstrādā jaunas tehnoloģijas un produktus, veic pētījumus, testēšanu, prototipēšanu, sniedz konsultācijas, atzinumus un citus zināšanās balstītus pakalpojumus. RTU piedalās dažādās sadarbības programmās ar uzņēmējiem, piemēram, kopā ar LMT studentiem tiek piedāvāts inovāciju grants «Industriālais doktors», kurā topošie doktori izstrādā promocijas darbu par konkrētu uzņēmuma attīstībai noderīgu tēmu, un to iniciē pats uzņēmums.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, RTU vērtējums reitingā šogad audzis pavisam četros no pieciem vērtēšanas kritērijiem – sadarbībā ar industriju, studijās, pētniecībā un internacionalizācijā. Kopvērtējumā RTU saglabājusi vietu 1000+ augstskolu grupā.

Zinātnes kritērijā tiek ņemti vērā reputācijas aptaujas rezultāti, universitāšu ienākumi no pētniecības un tās produktivitāte. Internacionalizācijas kritērijā tiek vērtēts ārzemju studentu un mācībspēku skaita īpatsvars, kā arī starptautiskā sadarbība pētniecībā pēc zinātnisko publikāciju citējamības rādītājiem. Sniegumu studijās vērtē pēc reputācijas aptaujas rezultātiem, studentu un mācībspēku skaita savstarpējās attiecības, mācībspēku ar doktora grādu īpatsvaru, kā arī citiem rādītājiem. Savukārt citējamība jeb pētniecības ietekme atklāj universitāšu lomu jaunu zināšanu un ideju radīšanā un izplatīšanā.

Pavisam «The Times Higher Education World University Rankings 2021» iekļautas 1527 pasaules labākās augstskolas un tā rezultāti publiskoti 2. septembrī. Reitinga pirmajā vietā atrodas Oksfordas Universitāte, otrajā – Stenforda Universitāte, trešajā – Hārvarda Universitāte.

«The Times Higher Education World University Rankings 2021»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. septembris, 2020 plkst. 14:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi