RTU – labākā Baltijā starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings: Sustainability 2023»

26. oktobris, 2022
.
.
.
RTU rūpējas, lai RTU studentu pilsētiņa Ķīpsalā kļūtu arvien zaļāka un, svinot universitātes 160. jubileju, RTU darbinieki un studenti Ķīpsalā iestādīja 160 kokus. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Izvērtējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ietekmi ilgtspējas nodrošināšanā, RTU ir atzīta par labāko ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā starptautiskajā «QS World University Rankings: Sustainability 2023», universitāti kopvērtējumā ierindojot 451.–500. vietā pasaulē. Vislabākos rezultātus RTU ir sasniegusi reitinga daļā, kas vērtē universitātes ietekmi uz vidi, šajā pozīcijā ierindojoties 421. vietā.

Reitingam «QS World University Rankings: Sustainability 2023» ir divas daļas, kurās vērtē augstskolu ietekmi uz vidi un sociālo jautājumu risinājumus. Daļa, kurā tiek vērtēta augstskolas ietekme uz vidi, sniedz priekšstatu par to, vai universitātes darbs, studijas un zinātniskā darbība notiek, ņemot vērā dažādos vides ilgtspējas aspektus. Savukārt daļa, kurā tiek vērtēta augstskolas sociālā ietekme, sniedz priekšstatu par universitātes izgītības kvalitāti un sociālo politiku. 

Katrā no šīm daļām universitātes vērtē pēc konkrētiem kritērijiem. Sociālās ietekmes daļā par vērtēšanas kritērijiem ir izraudzīta nodarbinātība, līdztiesība, dzīves kvalitāte, ietekme uz izglītību un zināšanu apmaiņa. Savukārt ietekmē uz vidi – izglītības ilgtspēja, institucionālā ilgtspēja, kā arī zinātnes ilgtspēja. 

Visaugstāk ir novērtēta RTU ietekme uz vidi, RTU ierindojot 421. vietā. Ilgtspējīga, vieda un videi draudzīga universitātes attīstība ir iekļauta RTU stratēģiskajos plānos. Veicot ilgtspējīgu resursu pārvaldību, paplašinot RTU darbinieku un studentu izpratni par vides jautājumiem un sekmējot videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu, RTU īsteno iniciatīvu «Zaļā Ķīpsala», kurā darbinieki un studenti tiek aicināti taupīt resursus un svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām — tās tiek aprobētas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, tā veicinot ilgtspējīgu pilsētiņas apsaimniekošanu. 

Savukārt sociālās ietekmes sadaļā RTU ir ierindota 501+. vietā. Apzinoties, ka RTU galvenais ir cilvēkresursi, universitāte veido motivējošu vidi darbiniekiem un studentiem. RTU jau vairākus gadus ir atzīta par «Ģimenei draudzīgu darbavietu», kas apliecina RTU atbalstu darbiniekiem, lai viņi profesionālos pienākumus varētu saskaņot ar ģimenes dzīvi. RTU darbiniekiem nodrošina elastīgus darba apstākļus un izaugsmes iespējas, un savā pārvaldības modelī ir ieviesusi Eiropas Kvalitātes vadības fonda (European Foundation for Quality Management – EFQM) kvalitātes vadības sistēmu, par to iegūstot četru zvaigžņu novērtējumu «Recognized by EFQM». 

«QS World University Rankings: Sustainability 2023» ir pirmais šāda veida reitings, kura mērķis – novērtēt, kā universitātes rīkojas, lai risinātu globālos jautājumus – vides, sociālās un pārvaldības problēmas. Reitingā ir vērtētas 700 augstākās izglītības iestādes, un no Latvijas tājā iekļautas tikai divas augstskolas – RTU (451.–500. vieta) un Latvijas Universitāte (501.–550. vieta). No Igaunijas reitingā iekļauta Tartu Universitāte (501.–550. vieta), bet no Lietuvas – Viļņas Universitāte (600+. vieta). Pirmās trīs vietas secīgi aizņem Kalifornijas Universitāte ASV (University of California, Berkeley (UCB)) un divas Kanādas augstskolas – Toronto Universitāte (University of Toronto) un Britu Kolumbijas Universitāte (University of British Columbia).

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. oktobris, 2022 plkst. 15:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi