RTU kultūras kolektīvi klausītājus un skatītājus priecēs Ziemassvētkos

12. decembris, 2018
.
.
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauktais koris «Vivere», sieviešu koris «Delta» un Tautas deju ansamblis «Vektors» sarūpējuši muzikālas veltes un sveicienus deju solī, lai Ziemassvētkos sveiktu plašu klausītāju un skatītāju loku un vienlaikus arī sniegtu savu ieguldījumu labdarībā. 

Zvaigžņu gaismā mirgos vakars 

Ceturtdien, 20. decembrī, plkst. 19.00 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā, RTU jauktais koris «Vivere» klausītājus gaida koncertā «Vivere. Nāk. Eņģeļi». Tajā raksturīgi «Viverei» klausītājiem būs iespēja piedzīvot telpas un noskaņas maiņu no Adventes laika garīgajām dziesmām līdz laicīgām un tautā labi zināmām Ziemassvētku melodijām. 

«Eņģeļu balsīs virmos gaiss, zvaigžņu gaismā mirgos vakars, atnāks mazais bundzinieks un iedegs sveci egles zarā. Patraucēsim circenīti aizkrāsnē un iesim ķekatās. Pārdomu un piedošanas laikā un gaismas atgriešanās gaidās, kopā lūgsim mīlestību pāri mums,» sola «Viveres» dziedātāji un kora mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks. 

Ieeja koncertā — par ziedojumiem. 

Skaņu kupenā

Sestdien, 22. decembrī, plkst. 16.00 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā, RTU sieviešu koris «Delta» un tā mākslinieciskā vadītāja  Inta Eizenberga-Cērmane kopā ar citiem draudzīgajiem kolektīviem aicina klausītājus krist «Skaņu kupenā». 

Koncertā piedalīsies arī kamerkoris «Motus», jauktie kori «Ropaži» un «Kamarde» — kolektīvi, kurus ir dibinājusi un vadījusi I. Eizenberga-Cērmane. Bauskas novada jauktajā korī «Kamarde» (toreiz — kolhoza «Uzvara» korī) Inta kā studente sāka strādāt par kormeistari. Vēl studiju gados Intas vadībā tika izveidots jauktais koris «Ropaži», kurā darbu turpina diriģentes audzēknis Kaspars Sarma. Savukārt kamerkoris «Motus» diriģente izveidoja paralēli darbam korī «Delta», ko viņa vada jau 37 gadus. Savukārt «Motus» vada Intas audzēkne Evija Milzarāja, kura savulaik strādājusi arī par «Deltas» kormeistari.

Koncerts notiek arī «Deltas» gaidāmās jubilejas gaidās, jo 2019. gada maijā koris svinēs 60. jubileju. 

Ieejas maksa Ziemassvētku koncertā — 3 eiro. 

Saules spēks

22. decembrī plkst. 17.00 Ķīpsalas hallē, Āzenes ielā 8, RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» kopā ar vēl vairāk nekā 700 dejotājiem no  Rīgas, Mārupes un Jelgavas piedalīsies deju lielkoncertā «Saules spēks».  

Koncerta mākslinieciskie vadītāji — Rolands Juraševskis un Jānis Ērglis.

Biļetes — «Biļešu paradīzē».

Ieeja — no plkst. 15.30

Apsnieg eņģeļu koks

Svētdien, 23. decembrī, plkst. 15.00 Rīgas Domā koris «Vivere» piedalīsies koncertā — svētbrīdī «Apsnieg eņģeļu koks», kura laikā tiks vākti ziedojumi neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm dažādu ikdienas vajadzību nodrošināšanai, sniedzot  ģimenēm palīdzību mājās.

Koncertā piedalīsies un Ziemassvētku melodijas atskaņos arī ērģelniece Larisa Carjkova, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas trio (koncertmeistars Georgs Kadoļčiks), solistes Zane Gudrā, Evita Zālīte, Anna Amanda Stolere, Katrīna Paula Felsberga un ģitārists Aivars Gudrais.

Ieeja pasākumā — par ziedojumiem. 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. decembris, 2018 plkst. 9:36

Līdzīgi raksti

Ziņas

_