RTU Kultūras centra vadītājai Asjai Visockai piešķirts Atzinības krusts

21. novembris, 2017
Foto – Valsts prezidenta kanceleja

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centra vadītājai Asjai Visockai tieši Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienā, sestdien, 18. novembrī, saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā Rīgas pilī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķīris Atzinības krusta IV šķiru un iecēlis par ordeņa virsnieci.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis saskaņā ar šā gada 20. oktobra Ordeņu kapitula lēmumu kopumā piešķīris 74 augstākos valsts apbalvojumus — 28 Triju Zvaigžņu ordeņus, 20 Viestura ordeņus un 26 Atzinības krustus.

RTU (tolaik Rīgas Politehniskais institūts, RPI) Asja Visocka strādā kopš 1977. gada decembra, kad kļuva par Studentu kluba vadītāju. Tolaik A. Visocka vēl bija Jāzepa Vītola konservatorijas Teātra fakultātes pēdējā kursa studente un RPI Tautas deju ansambļa «Vektors» dejotāja. Nākamā gada vasarā RPI par māksliniecisko vadītāju sāka strādāt A. Visockas kursa biedrene Astrīda Ķēniņa, savukārt masu pasākumu organizatore bija Tija Auziņa. Par šīm trim dāmām mēdza teikt, ka kultūra RPI balstās uz trim vaļiem, un RPI Studentu kluba darbs šajā laikā kļuva profesionāls.

Tolaik Anglikāņu baznīca bija populārs tikšanās un jaunrades centrs. Katru mēnesi notika līdz pat desmit koncertiem un sarīkojumiem, kuros piedalījās kori un mūziķi no visas Latvijas, kā arī kolektīvi no ārzemēm. Šeit tika aizstāvēti diplomdarbi kordiriģēšanā, režijā un scenogrāfijā, kā arī sākti jauni projekti un jaunas tradīcijas: grandiozās Teātra dienas, Mākslas dienas, Dzejas dienas, mūzikas un mākslas festivāls «Bildes», starptautiskais vīru koru konkurss «Rīgas gailis», dažādu valstu kultūras dienas un festivāli. Stāvgrūdām pilnas bija Hardija Lediņa, Roberta Gobziņa un citu talantīgu jauniešu vadītās diskotēkas, gada balles un slavenā «Puķu nakts».

Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance) ir dibināts 1710. gadā Liepājā, savukārt Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem. Atzinības krusts atjaunots 2004. gadā, un tā devīze ir «Godaprāta ļaudīm» (Pour les honnêtes gens).

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. novembris, 2017 plkst. 10:41