RTU krāšņi iezvanīts jaunais studiju gads

1. septembris, 2021
.
.
.
Foto - Vitālijs Vinogradovs, RTU

«Ņemiet, radiet un dodiet!» šādu vēlējumu no Rīgas Tehniskās universitātes dekāniem, izteiktu RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) dekānes Elīnas Gailes-Sarkanes vārdiem, RTU Iezvanīšanas svētkos 1. septembrī saņēma jaunie studenti. RTU pirmkursniekiem pirmā studiju diena tradicionāli sākas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Kolonādē, kur notiek pirmā iepazīšanās ar studiju biedriem, fakultāšu dekāniem, RTU vadību. 

«Vienu gudru lietu jūs jau esat izdarījuši – iestājušies universitātē, kurai ir viskonkurētspējīgākie diplomi,» jaunos studentus uzrunāja RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis, atgādinot, ka RTU absolventi ir ļoti gaidīti darba tirgū, kur trūkst inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu, tāpēc RTU absolventiem, ja vien viņi cītīgi mācās, ir nodrošināta veiksmīga karjera un labklājība nākotnē. Savukārt RTU finanšu prorektors Ingars Eriņš vērsa jauniešu uzmanību uz to, ka RTU absolventi saņem labu atalgojumu, un piekodināja – vien ir jāspēj paņemt zināšanas, ko viņiem sniedz universitāte. 

RTU tradicionāli studiju process tiek veidots sadarbībā ar darba devējiem un virzīts tā, lai studenti jau studiju laikā varētu pievērsties inovāciju radīšanai. Te arī rodams izskaidrojums IEVF dekānes E. Gailes-Sarkanes vēlējumam – ņemt zināšanas, ko sniedz RTU profesori un citi mācībspēki, kopā vai komandā radīt savus inovatīvus produktus un pēc tam jaunās zināšanas atnest atpakaļ RTU, stiprinot savu universitāti, vai arī ieguldīt valsts tautsaimniecībā, spēcinot savu un visu kopējo labklājību. 

RTU rektors Leonīds Ribickis iezīmēja nākotnes vīziju, ka Latvija, līdzīgi kā Igaunija un Lietuva, dara visu iespējamo, lai attīstītu zinātni, jo tas ir ieguldījums valsts tautsaimniecībā. «Un šajā darbā jūs esat pirmajās rindās,» jaunajiem studentiem sacīja RTU rektors, norādot, ka studenti ir nonākuši Latvijas zinātnes universitātē. 

«RTU notiek pētījumi, sākot no elementārdaļiņām, līdz pat Kosmosam,» jauniešiem ieskatu RTU zinātnes pasaulē sniedza RTU zinātnes prorektors Tālis Juhna, stāstot, ka drīz RTU durvis vērs arī Zinātnes inovāciju centrs, kurā arī studenti varēs mācīties attīstīt savus produktus un, iespējams, pat uzņēmumus. 

Savukārt RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps jauniešiem vēlēja kļūt par tādiem cilvēkiem, kuri maina pasauli, un citēja rakstnieku un vienu no ASV dibinātājiem Bendžaminu Franklinu: «Neatstājiet uz rītdienu to, ko var izdarīt šodien, jo rīt to var aizliegt!» 

RTU Iezvanīšanas svētkos jaunie studenti saņem ne tikai vadības apsveikumus un uzmundrinājumus, bet arī var iepazīties ar visām deviņām RTU fakultātēm un to studentu pašpārvaldēm, kā arī ar iespējām, ko piedāvā RTU Dizaina fabrika, Elektronikas klubs, Būvmehānikas klubs, Sporta un Kultūras centrs, un citas struktūrvienības. 

Pasākumu organizē RTU Studentu parlaments un Kultūras centrs.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. septembris, 2021 plkst. 18:03

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi