RTU koris «Vivere» aicina uz koncertuzvedumu «Uzvelc baltu kreklu…»

8. novembris, 2016

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) svētdien, 13. novembrī, plkst. 17 aicina Imanta Kalniņa mūzikas un Imanta Ziedoņa dzejas cienītājus uz koncertu «Uzvelc baltu kreklu…», kas veltīts māksliniekiem viņu jubilejas gadā. Jau tradicionāli koncertuzvedumā uzstāsies RTU jauktais koris «Vivere», un koncerts notiks RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā.

«Novembris, Latvijas svētku mēnesis, ir īstais laiks, kad ikvienam ir iespēja ne tikai sevī atjaunot patriotisma jūtas un savu piederību Latvijai, bet arī veltīt laiku dzīves vērtību apcerei. Manuprāt, nav nekā spēcīgāka, emocionālāka un tiešāka par Imanta Kalniņa mūziku un Imanta Ziedoņa dzeju. Par to pārliecinājos, ar kora diriģenti Sintiju Šmiti strādājot pie koncertprogrammas pirmatskaņojuma šī gada pavasarī. No sirds aicinu uz koncertu svētdienas pēcpusdienā,» saka RTU kora «Vivere» mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks.

Kora «Vivere» koncertprogramma veidota tā, lai klausītājiem būtu iespēja aizdomāties par dzīves vērtībām un izdarītajām izvēlēm, par drosmi un uzdrīkstēšanos, kā arī par mīlestību pret savu tuvāko un zemi, kurā dzīvo. Muzikālo piedzīvojumu papildina Imanta Ziedoņa dzejas lasījumi Gata Smidrovska izpildījumā un Krista Ķēniņa gaismu partitūra. Kopā ar kori koncertā piedalīsies arī solisti Zane Gudrā un Reinis Ārgals, leģendārās grupas «Turaidas roze» ģitārists Aivars Gudrais, kā arī mūziķi Jānis Miltiņš, Mārtiņš Miļevskis un Norberts Skraucis. Dziesmu aranžiju autors ir Latvijas universitātes kamerorķestra diriģents Andris Gailis.

Ieejas biļetes iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Biļešu cena — 5 eiro.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

8. novembris, 2016 plkst. 11:30