RTU kori «Vivere» un «Delta» ieguvuši zelta medaļas vērienīgajā «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» koru konkursā

20. jūlijs, 2017
RTU jauktais koris «Vivere» un RTU sieviešu koris «Delta» katrs ieguvis zelta medaļu pieaugušo koru konkurencē «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» konkursā. Foto – no personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauktais koris «Vivere» un RTU sieviešu koris «Delta» katrs ieguvis zelta medaļu pieaugušo koru konkurencē «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» konkursā, kas notika otrdien, 18. jūlijā. Konkursā «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» piedalījās kori no visas pasaules, kuriem ir pieredze un sasniegumi starptautiskos koru konkursos. RTU kori «Vivere» un «Delta» kopā ar vairāk nekā 150 koriem no visas pasaules no 16. līdz 27. jūlijam Rīgā piedalās trešās Eiropas koru olimpiādes un «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» pasākumos.

RTU jaukto kori «Vivere» un RTU sieviešu kori «Delta» interesenti var pagūt vēl klātienē klausīties un vērot noslēguma koncertā sestdien, 22. jūlijā, no plkst. 20.30 līdz 22 «Arēnā Rīga», Skanstes ielā 21. Ieejas biļetes iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā.

RTU jauktais koris «Vivere» dibināts 2007. gadā. Koris pulcē dzīvespriecīgus un radošus RTU studentus, absolventus un citus kormūzikas entuziastus. Kora repertuārā skan gan tautas mūzika, gan džezs un popmūzika. «Viveres» sniegums priecējis publiku gan nozīmīgākajos pašmāju kormūzikas notikumos, gan Amerikā. Vairākus gadus koris ir atbalstījis Likteņdārza tapšanu un muzicējis arī citos labdarības projektos, piemēram, koncertā «Apsnieg eņģeļu koks». Kora kontā ir arī augstākās pakāpes godalga Ginta Ceplenieka jaukto koru grupā Latvijas koru skatē un zelta diploms 2014. gada Pasaules koru olimpiādē.

RTU sieviešu koris «Delta» darbojas jau kopš 1959. gada, izpildot tautasdziesmu apdares un pasaules klasiku. Pastāvēšanas laikā koris dziedājis visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, kā arī Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus». Koris piedalījies dažādos koru festivālos un konkursos Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Holandē, Francijā, Polijā un kļuvis par daudzu starptautisku konkursu laureātu. Koris šā gada martā ieguvis sudraba diplomu Sestajā starptautiskajā koru konkursā.

Vairāk par trešās Eiropas koru olimpiādes un «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» pasākumiem iespējams uzzināt oficiālajā mājaslapā singinriga.lv/lv.

Koru olimpiādes pasākumus organizē Rīgas dome, Rīgas tūrisma attīstības birojs un vācu kultūras organizācija «Interkultur».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. jūlijs, 2017 plkst. 12:29