RTU kori novembrī koncertus velta Latvijai

1. novembris, 2019
.
.
Foto no RTU kora «Vivere» Facebook arhīva

Latvijas 101. dzimšanas dienu un Lāčplēša dienu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kori svinēs, klausītājiem piedāvājot divus koncertus. 7. novembrī Latviju mūzikas skaņās suminās RTU jauktais koris «Vivere» kopā ar vēl vairākiem Rīgas koriem, savukārt 11. novembrī Latvijas brīvības cīnītājus pieminēs RTU koris «Gaudeamus». 

Rīgas kori Latvijai

7. novembrī plkst. 19.00 Kaļķu ielā 1, RTU Lielajā aulā notiks RTU kora «Vivere» mākslinieciskā vadītāja Ginta Ceplenieka Rīgas koru grupas koncerts. Tajā uzstāsies gan «Vivere», gan arī kori «Kamēr…», «Burtnieks», «Norise», «Anima Mea», «Mīts», «Kvēle», «Artidanga», «Saulgrieži» un «Rīgava». 

Programmā – latviešu tautas dziesmas, kā arī latviešu komponistu Selgas Mences, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ērika Ešenvalda, Kārļa Lāča, Riharda Dubras, Artūra Maskata un citu kompozīcijas. 

«Gaudeamus» Latvijai un drosmei

11. novembrī plkst. 19.00 Kaļķu ielā 1, RTU Lielajā aulā RTU koris «Gaudeamus» savas dziesmas veltīs Latvijai un drosmei, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, kuri tieši pirms 100 gadiem ar neiedomājamu drosmi un pašaizliedzību stājās pretī Bermonta armijai, aizstāvot nesen dibinātās Latvijas neatkarību un šķietami bezcerīgos apstākļos izcīnot savas valsts brīvību. 

Koncerta programmas muzikālais centrs būs komponista Uģa Prauliņa kantāte «Piesaukšana», kas balstīta uz dzejnieka Jāņa Jaunsudrabiņa esejas «Piemini Latviju», un komponista Mārtiņa Brauna kompozīcija «Tavā laikā», kuras pamatā ir aizsaulē aizgājušā režisora Uģa Brikmaņa pēdējā īsziņa/dzejolis.

Koncertā piedalīsies arī postfolkloras grupa «Iļģi», U. Prauliņš un M. Brauns, trio «Šmite – Kārkle – Cinkuss», kori «Vivere» un «Cantus Fortis». Koncerta režisore – Dace Micāne-Zālīte un mākslinieciskais vadītājs – Ivars Cinkuss. 

«Gaudeamus» I. Cinkusa vadībā no 2017. gada pavasara līdz 2020. gada pavasarim, kad koris svinēs savu 60. jubileju, organizē konceptuālu koncertu ciklu ««Gaudeamus» Latvijai un…». To var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām, īpaši pasūtinātām, kompozīcijām. Veidojot šo koncertu ciklu, «Gaudeamus» sadarbojas ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. 

Cikla idejiskā iecere sakņojas Annas Brigaderes triloģijā «Dievs. Daba. Darbs», to papildinot ar «Daili un «Drosmi». Līdz šim izskanējušas trīs cikla programmas – 2017. gada pavasarī Rīgas Domā – «Dievam» un tā paša gada rudenī vecās lidostas «Spilve» ēkā – «Dailei», savukārt šā gada pavasarī vecajā Rīgas ūdens sūkņu stacijā – «Dabai».

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un RTU Kultūras centrs.

Biļetes – «Biļešu paradīzes» kasēs un bilesuparadize.lv, kā arī pirms koncerta – norises vietā.

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. novembris, 2019 plkst. 16:14

Līdzīgi raksti

Ziņas

_