RTU komanda uzvar pirmajā virtuālajā sporta inovāciju hakatonā

26. maijs, 2020
.
.
.

Pirmajā virtuālajā hakatonā «SportHack 2020 Latvija», kas veltīts sporta inovācijām un nozares izaicinājumiem, uzvar komanda «Riga Kayking», kas izstrādāja platformu, kurā laivu īpašnieki sniedz iespēju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem iepazīt Rīgu, izmantojot kajakus.

«Paši laivojam jau četrus gadus, un nolēmām izveidot «Riga Kayaking», kas ir kā «Uber», tikai kajaku īpašniekiem un aktīvā dzīvesveida piekritējiem, kuri vēlas iepazīt pilsētu no jauna skatu punkta. Papildus laivu nomas paltformai, «Riga Kayking» ir izstrādājuši dažāda garuma un sarežģītības maršrutus, kas pielāgoti iesācējiem un pieredzējušiem laivot gribētājiem,» saka komandas pārstāvis, RTU Arhitektūras fakultātes doktorants Matijs Babris. 

Komanda par uzvaru ieguva iespēju izmantot «Google Cloud Services» pakalpojumus 3000 eiro vērtībā. Kategorijā «Projekts attīstībā» pirmo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva komanda «FitShark», kas izstrādā inovatīvu sporta apģērbu ar iebūvētiem sensoriem, lai samazinātu traumu gūšanas risku sportojot. Kategorijā «Jauna ideja» pirmo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva komanda «Vindere», kas izstrādāja risinājumu sporta treneriem treniņu procesa plānošanai un uzskatei, ņemot vērā katra sportista individuālās vajadzības. Ar plašāku informāciju par sporta inovāciju hakatona uzvarētajiem var iepazīties mājas lapā.

Hakatonā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki no 50 pasaules valstīm. To organizēja biedrība «WindHackers» sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku un «Kurzemes inovāciju granti studentiem» (KInGS) partneriem - Ventspils Augstskolu, Liepājas Universitāti, Kurzemes biznesa inkubatoru un nodibinājumu «Ventspils augsto tehnoloģiju parks». 

RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna atzīst: «Esmu patiesi gandarīts, ka RTU un RTU Dizaina fabrika bija daļa no šī pasākuma, jo mēs ļoti atbalstām uzņēmējdarbību un dizaina domāšanu studentos un zinātniekos. Es biju žūrijā un mums tiešām bija grūti izvēlēties uzvarētāju, jo visas komandas ir paveikušas lielu darbu tik īsā laikā. Es gribētu iedrošināt citas komandas neapstāties, bet turpināt strādāt pie savām idejām. Hakatons ir labs sākums, un tagad ir pieejamas vairākas programmas gan universitātēs, gan akseleratoros, lai nākotnē pārvērstu savas idejas veiksmīgos uzņēmumos. Izvēlēties uzvarētāju bija grūti, taču vispārējie hakatona uzvarētāji pierādīja, ka spēj piedāvāt tūlītēju risinājumu, viņiem ir labs biznesa pamats, un risinājums var palīdzēt visiem vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs.»

Hakatona dalībniekiem tika definētas četras pamata tēmas jeb izaicinājumi - «Uzveicam krīzi kopā», «Sports un inovācijas», «Sporta infrastruktūra un aprīkojums» un «Sporta dati». Papildus Latvijas sporta jomas organizācijas izvirzīja 20 izaicinājumus, aicinot komandas piedāvāt jaunus un drosmīgus risinājums konkrētām vajadzībām. Komandām labākos rezultātus palīdzēja sasniegt 66 pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un sporta jomas mentori. Starp hakatona dalībniekiem bija gan profesionālā un amatiersporta atlēti, gan treneri un sporta organizācijas, kā arī dizaineri, programmētāji, mārketinga un citu jomu pārstāvji. Kopumā hakatonam pieteicās 35 komandas.

Pasākums tika līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta nr. 1.1.1.3/18/A/001, «RTU inovāciju granti studentiem» un nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. maijs, 2020 plkst. 14:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi