RTU kļūst par Jaunā Eiropas «Bauhaus» partneri

21. maijs, 2021

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kļūst par Jaunā Eiropas «Bauhaus» partneri. Tas ikvienam RTU pārstāvim paver iespēju piedalīties visās šī projekta aktivitātēs, veidot sadarbību ar citiem projektā iesaistītajiem partneriem un rosināt dažādas aktivitātes, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena pagājušā gada 16. septembrī nāca klajā ar iniciatīvu uzsākt Jaunā Eiropas «Bauhaus» izstrādi, par prioritāti izvirzot Eiropas Zaļo kursu. 2050. gadā Eiropai jākļūst par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu. Lai to izdarītu, ar emisiju samazināšanu vien nepietiks. Tādēļ Jaunais Eiropas «Bauhaus» ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir palīdzēt īstenot Eiropas zaļo kursu, apvienojot dizainu, ilgtspēju, piekļūstamību, pieejamību cenas ziņā un ieguldījumus.

Jaunā Eiropas «Bauhaus» roku rokā aicināti sadarboties arhitekti, mākslinieki, studenti, zinātnieki, inženieri un dizaineri – ikviens, kuram tuvas ir šīs iniciatīvas pamatvērtības ir ilgtspēja, estētika un iekļautība un vēlme tuvināt Eiropas Zaļo kursu cilvēkiem un padarīt pārstrādi, atjaunojamos energoresursus un bioloģisko daudzveidību par pašsaprotamu mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļu.

Tīmekļvietnē visi interesenti var dalīties ar iedvesmojošiem sasniegumiem Jaunā Eiropas «Bauhaus» īstenošanai, ar savām idejām par to, kā tas būtu jāveido un jāattīsta, kā arī ar savām bažām un grūtībām šajā sakarā.

Līdz 30. maijam iespējams iesniegt pieteikumus un izvirzīt kandidātus Jaunā Eiropas «Bauhaus» balvām un izcelt piemērus, kuros jau šobrīd izpaužas iniciatīvas galvenās vērtības un kuri var rosināt plašākas diskusijas par mūsu dzīves telpu un tās pārveidošanu.

Jaunā Eiropas «Bauhaus» nākamajā – īstenošanas – posmā šoruden iecerēts sākt piecus izmēģinājuma projektus. Tajos plānots kopīgi izstrādāt jaunus, ilgtspējīgus, iekļaujošus un modernus risinājumus. Uzmanības centrā var būt gan dabīgi celtniecības materiāli un energoefektivitāte, gan demogrāfija un uz nākotni orientēta mobilitāte, gan resursu izmantošanas ziņā efektīva digitālā inovācija. Projekti – kā radošas, eksperimentālas laboratorijas un attiecīgo Eiropas nozaru kontaktpunkti – būs sākums Eiropas un pasaules mēroga tīklam, kas maksimāli pavairos ekonomisko, ekoloģisko un sociālo ietekmi.

Trešā – izplatīšanas – posma mērķis ir izplatīt idejas un koncepcijas, kuras definē Jauno Eiropas «Bauhaus», un tas tiks panākts ar jauniem projektiem, tīklu veidošanu un zināšanu apmaiņu Eiropā un ārpus tās robežām. Eiropas Savienības dalībvalstis ir arī rosinātas veidot savas Jaunā «Bauhaus» nacionālās programmas.

Vairāk informācijas par Jauno Eiropas «Bauhaus»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. maijs, 2021 plkst. 12:59