RTU kļūst par «e-Paraksta čempionu 2020»

1. februāris
.
.
Apbalvojumu «eParaksta čempions 2020» no LVRTC Epakalpojumu daļas klientu vaditāja Jāņa Šreibera saņēma RTU administratīvais direktors Juris Iljins

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, mācībspēki, zinātnieki un darbinieki ir vieni no čaklākajiem eParaksta lietotājiem, jo 2020. gadā RTU iekšējās saziņas portāls ORTUS ir bijis trešais populārākais, kurā lietotāji autorizējās, izmantojot eParaksta identifikāciju. To apliecina Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) dati, un LVRTC ir piešķīris RTU godpilno «eParaksta čempiona 2020» titulu. 

ORTUS studijām un darbam nākas izmantot ikvienam RTU studentam un darbiniekam, jo tas ir RTU iekšējās saziņas portāls, kurā notiek iekšējā saziņa, ir integrēta e-studiju vide, kurā tiek ievietoti mācību materiāli studentiem, kā arī dažādas vadības sistēmas universitātes darbības nodrošināšanai, norisinās dokumentu aprite, kā arī ir atrodami dažādi RTU pieņemtie dokumenti. Lai iekļūtu portālā, iespējams autentificēties ne tikai kā reģistrētam lietotājam, bet savu identitāti apliecināt, arī izmantojot eParakstu. 

«RTU ir ļoti gandarīta par šo atzinīgo novērtējumu, jo atbilstoši RTU Attīstības stratēģijai digitalizācija ir viena no mūsu prioritārajām attīstības jomām. Mēs digitalizējam procesus, lai optimizētu un uzlabotu darbību, sniegtu ērtākus pakalpojumus studējošajiem. Mūsu prioritāte ir veidot digitālos risinājumus, kas ir efektīvi, ātri, viegli lietojami un kurus varam turpināt pilnveidot. Redzot e-paraksta iespējas, kopā ar LVRTC tika realizēti digitālie risinājumi, kas ļauj e-parakstu integrēt RTU procesos, nodrošinot līgumu un dokumentu apriti vien ar pāris klikšķiem,» saka RTU administratīvais direktors Juris Iljins. 

RTU jaunajā Attīstības stratēģijā 2020.–2025. gadam digitalizāciju ir izvirzījusi par vienu no prioritātēm un mērķtiecīgi strādā pie procesu digitalizācijas. 2020. gadā, iesniedzot dokumentus RTU, reflektanti visus procesu varēja kārtot attālināti, izmantojot eParakstu. Savukārt jau divus gadus jaunie studenti studiju līgumus var parakstīt elektroniski. Toties RTU absolventi bija Latvijā pirmie, kuri 2018. gadā diploma pielikumus saņēma elektroniskā formā un parakstītus, izmantojot drošu eParakstu. 

LVRTC jau tradicionāli februāra sākumā sumina aktīvākos aizvadītā gada e-Paraksta lietotājus. 2020. gadā RTU apsteigušas divas vietnes, kurās var saņemt valsts pakalpojumus. LVRTC dati liecina, ka visbiežāk 2020. gadā iedzīvotāji ar eParaksta rīkiem apliecinājuši identitāti, izmantojot valsts vienoto autentifikācijas moduli Latvija.lv, kas nodrošina identitātes apliecināšanas funkciju vairāk nekā 70 valsts un pašvaldību e-pakalpojumu portālos, savukārt otrajā vietā ierindojusies Valsts ieņēmumu dienesta interneta vietne. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. februāris plkst. 20:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_