RTU kā pirmā universitāte Latvijā izsludina konkursu tenūrprofesoru vakancēm

11. februāris, 2022

Lai piesaistītu un noturētu izcilākos profesorus, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izstrādājusi īpašu motivācijas sistēmu un kā pirmā Latvijā izsludinājusi konkursu uz sešām garantētās nodarbinātības jeb tenūrprofesoru vakancēm. Pieteikumus vakancēm iespējams iesniegt līdz 7. martam.

Uz tenūrprofesora vietām var pretendēt kandidāti ar zinātņu doktora grādu, vismaz trīs gadu darba pieredzi asociētā profesora vai profesora amatā un savā nozarē starptautiski atzītu pieredzi, kuri veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības darbu un nodrošina augstas kvalitātes studijas attiecīgajā zinātnes nozarē.

Sīkāka informācija par prasībām kandidātiem un pieteikšanos.

Tenūras sistēma Latvijas augstākajā izglītībā un zinātnē ieviesta šogad, izmantojot augstākās izglītības un zinātnes, tostarp Eiropas Savienības fondu, finansējumu. Tā nosaka, ka vēlētajam akadēmiskajam personālam, iegūstot noteiktu akadēmisko amatu, piemēram, asociētā profesora vai profesora amatu, un izpildot iepriekš zināmus profesionālās un zinātniskās kvalifikācijas kritērijus, tiks nodrošināta stabila nodarbinātība, proti, beztermiņa darba līgums.

Šāda sistēma jau sekmīgi darbojas citās Eiropas valstīs. To kā vienu no risinājumiem cilvēkkapitāla attīstībai pētniecībā un inovācijās Latvijā ieteikusi Eiropas Komisija. Arī RTU vadošās amatpersonas iepriekš norādījušas, ka šādas sistēmas ieviešana Latvijā pavērtu iespēju konkursos piesaistīt izcilāko vietējo un arī ārzemju akadēmisko personālu. Pasaules līmeņa zinātnes klātesamība un šo zināšanu nodošana studentiem ir svarīga gan pētniecības attīstībai, gan jaunu un konkurētspējīgu jaunuzņēmumu radīšanai.

Nolikums tenūrprofesora amata pretendentu atlasei un apstiprināšanai amatā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. februāris, 2022 plkst. 15:50