Konkursā nosaka inovatīvākās studentu biznesa idejas

12. aprīlis
.
.
SIG Demo dienā piedalās studenti un absolventi, kas kādā no SIG aktivitātēm – «RTU IdeaLAB», «Co.LAB», «Produktu attīstības programma», «Vertikāli integrēts projekts», «UniLAB» un «Demola» – attīstījuši savu biznesa deju, izgatavojuši prototipu vai komercializējuši zinātniski ietilpīgu ideju. Foto: Andra Marta Babre

Programmas «RTU Inovāciju granti studentiem» Demo dienā 1000 eiro balvu biznesa ideju un zinātniski ietilpīgu risinājumu idejas attīstībai saņem piecas studentu komandas. 

Novērtējot vairāk nekā 20 biznesa idejas, žūrija noteikusi ideju konkursa uzvarētājus piecās kategorijās.  

Par inovatīvāko ideju atzīta komandas «Wastewater» izveidota notekūdens attīrīšanas un vērtīgas biomasas ražošanas sistēma, izmantojot kontrolētu saldūdens barības ķēdi. Tā izmantojama decentralizētai, lokālai notekūdens attīrīšanai. Komanda ideju attīsta «RTU Inovāciju granti studentiem» (SIG) programmā «Vertikāli integrēts projekts» (VIP). 

Savukārt kā zinātniski ietilpīgāko žūrija novērtējusi «InfraGLASS» ideju – pārklājuma materiālu, kas palīdz vadīt redzamās gaismas spektru ar nolūku pasargāt augus siltumnīcā no pārkaršanas, tādā veidā samazinot enerģijas izdevumus un palielinot ražu. Ideja tiek attīstīta programmā «Co.Lab».

Tikmēr par labāko prototipu ideju konkursā atzīta komandas «Velorūme» izveidotā drošā un viegli lietojamā velosipēdu novietne pilsētvidē. Idejas attīstīšanai komanda izmanto SIG programmas «IdeaLAB» atbalstu. Ar «IdeaLAB» atbalstu top arī triecienu absorbējošas skūteru aizsargmaliņas – tās stiprināmas uz skūtera pamatnes malām, pasargājot kāju apakšdaļu no traumām, veicinot drošu pārvietošanos un atvieglojot skūteru triku apgūšanu. Šīs biznesa idejas autori ir komanda «ASYDE», kas ideju konkursā saņem balvu par labāko dizainu. 

Balvu par labāko digitālo risinājumu iegūst «A-gizo» – komanda, kad inovāciju platformā «Demola Latvia» pēc «Valmiermuižas» izaicinājuma izveidoja iekšējā noliktavas uzskaites sistēmu uzņēmuma mārketinga materiāliem izbraukuma pasākumos. 

Ideju konkursā piedalījās gan komandas, kas SIG aktivitātēs iesaistījušās šobrīd, gan iepriekšējo sezonu absolventi. Komandas, prezentējot savas biznesa idejas, sacentās par 1000 eiro naudas balvu piecās kategorijās, kā arī saņēma ekspertu žūrijas vērtējumu. 

Interesenti aicināti iepazīties ar komandu prezentācijām. 

Konkurss notika SIG Demo dienā, kur piedalījās studenti un absolventi, kas kādā no SIG aktivitātēm – «RTU IdeaLAB», «Co.LAB», «Produktu attīstības programma», «Vertikāli integrēts projekts», «UniLAB» un «Demola» – attīstījuši savu biznesa deju, izgatavojuši prototipu vai komercializējuši zinātniski ietilpīgu ideju. Ideju konkurss vienlaikus bija arī «RTU IdeaLAB» un «Co.LAB» sezonas noslēgums.

SIG ir vērienīgs projekts (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»), ko RTU īsteno, lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas. Visu līmeņu studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendijas un atbalsta grantus. Tā ir platforma studentiem, industrijai un zinātniekiem, kas veicina sadarbību, izstrādi un jaunradi.

Projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» Demo diena

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. aprīlis plkst. 15:03

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi