RTU jaunie dizaineri triumfē konkursā «Dizaina arēna 2019»

21. oktobris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studenti plūc laurus Starptautiskās dizaina izstādes «Design Isle 2019» rīkotajā augstskolu konkursā «Dizaina arēna 2019».

Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studenti ieguva visas trīs godpilnās vietas konkursa kategorijā «Produktu dizains». Pirmo vietu ieguva Anastasija Ribaka par modulārām bērnu mēbelēm «Luni» – kolekciju viņa izstrādāja savā bakalaura darbā. Viņa ieguva arī titulu «Gada students dizainā».

A. Ribakas izstrādāto daudzfunkcionālo mēbeļu komplektu «Luni» veido modulāri pufi un metāla karkass, kuru, apgrieztu otrādi, var izmantot kā galdiņu. Krēslu var lietot kā bērni un pusaudži, tā pieaugušajie. Savukārt galds ir piemērots četrus līdz sešus gadus veciem bērniem, bet, apgriezts otrādi, var tikt izmantots kā žurnālgaldiņš. Komplekts ir papildināts ar elementiem no eko ādas – actiņas un figūras, ko var brīvi piestiprināt jebkurā vietā, ļaujot bērniem radoši izpausties, pievienojot pufiem raksturu un emocijas.

Otro vietu konkursā ieguva Kristaps Zvirgzds par bakalaura darbā izstrādāto guļamistabas interjera aksesuāru kolekciju «Usma». Kolekcijā ir izstrādāti četri guļamistabas interjeram komplementāri priekšmeti – rotaslietu spogulis, rotu lādīte, spogulis ar plauktiņiem un drēbju pakaramais. Kolekcijas priekšmeti izstrādāti, apvienojot oša masīvkoku, tērauda loksnes, kokšķiedru plātnes un spoguļstiklu. Īpaša vērība ir veltīta produkta detaļu ražošanas efektivitātei – detaļu izgatavošanas automatizācijai, augstam materiālu lietderīgajam izmantojumam un īsam tehnoloģisko operāciju laikam.

Savukārt Vairas Montas Melderes bakalaurā izstrādātā palīgierīce bērnu koncentrēšanās spēju uzlabošanai «Kosmoss» konkursā «Dizaina arēna 2019» tika novērtēta ar trešo godalgu. Kolekcijas «Kosmoss» mērķis ir palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu koncentrēties, netraucējot mācību procesam. Lai to panāktu, izveidota kustīgu piekariņu kolekcija, ko var lietot jebkurā ikdienas situācijā un vidē. Tie izgatavoti no bioplastmasas (PLA) un silikona, kas ir nekaitīgs saskarē ar ādu vai siekalām.

Konkursa «Dizaina arēna 2019» apbalvošanas ceremonija notika 18. oktobrī VEF kvartāla Kultūras un mākslas telpas vasarnīcā.

RTU jaunie dizaineri triumfē konkursā «Dizaina arēna 2019»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. oktobris, 2019 plkst. 16:12